Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 4 éves 4 hónapos lányomnak...

4 éves 4 hónapos lányomnak elkezdett mozogni a középső (6-os) metszőfoga. Ez kórosnak számít, vagy előfordul, hogy ilyen korán már kipottyanhat?

Figyelt kérdés
Hívtam a fogorvosunkat, de szabadságon van, az asszisztens pedig nem mondott semmi konkrétat. Hozzá, csak szeptember elejére kaptunk időpontot. Másik fogorvost ma már nem tudtam elérni, viszont nagyon izgulunk!
2023. aug. 16. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
2023. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A középső lányom 5 éves, 2 foga már kinőtt. Persze olyan rosszul, hogy nem tolta ki a tejfogat. Egyet sikerült már kiszedni, rengeteg mozgatással. A másik még vissza van.


Mire elsőbe mentem az ősszes tejfogam le volt cserélődve. Szerintem nem olyan ritka, de nem épp az átlag. Orvoshoz meg totál felesleges ez miatt menni.

2023. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen normális ilyenkor már. Orvoshoz nem kell vinni emiatt.
2023. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Mielott leegeted magad a hisztivel a fogorvosnal, 2023 ban neked meg nem baratod a Google ?

Korai, de teljesen normalis 4 ev felett fogat valtani.

5 evesen a fiamnak 8 maradando foga volt.

2023. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Durva, a fiam júniusban töltötte a 7 évet, és nemhogy nem esett ki még tejfoga, de még csak mozogni sem mozog egyik sem. 🤯

Ha ez normális (márpedig az), akkor úgy gondolom, hogy a másik véglet is az.

2023. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

5-os, a baratnom fia 9 volt tavasszal, es a 9. szuletesnapja utan kezdte valtani. Megnezettek elotte, semmi gond nem volt vele.

4-9 a ket - meg nem koros hatar. Az atlag a 6 ev.


4es voltam, az enyemnek par honappal az 5. szuletesnapja utan mar 8 kinott maradando foga volt. Mondta a fogorvos, hogy most 3-4 evig nem varhato semmi, es 9 korul cserelodik a tobbi atlagban.

2023. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
A lányom 7,5 évesen kezdett fogat váltani, miközben a vele egykorúak már szinte el is felejtették a fogváltó mizériát. Nagyon aggódtam, én is orvoshoz akartam menni vele hogy már sosem kezdődik el neki. Ha te jónak látod és megnyugszol akkor vidd el fogorvoshoz nyugodtan. Egy alapos ellenőrzés sosem árt.
2023. aug. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!