Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Meddig tart ez ilyenkor?

Meddig tart ez ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogzásban tapasztalt anyukák èszrevètelei èrdekelnènek.

Van egy 5 ès fèl hónapos kislányom. 100-% os tàpszeres,dèlelöttönkènt màr pürèket is eszik, most kezdtük a keksszel való dusitást.( Mivel tejfehèrje èrzèkeny, ezèrt csak egy fèle kekszet adhatok neki, ezzel törtènik a glutèn bevezetès. )

A problèmàm, hogy körülbelül pèntek óta nagyon körülmènyes az evès. Úgy vettem èszre hogy mintha kèszülne kifelè az elsö alsó foga. Nagyon meleg is az ínye, szivesen rág rágókàt meg folyton az ujjàt is csócsàlja. Pèntek szombat volt egy kèt vacak èjjel sok síràssal plusz csak rajtan aludt el. Minimàlis höemelkedèse is volt. A cumisüveges etetès egy kèsz procedúra lett. Meglàtja az üveget mohón ràveti magàt, majd gondolom ahogx a cucli dörzsöli a szàjàt úgy megy el a kedve az evèstől. Ilyenkor körbemasszirozom, bekenem neki ès folytatja az evèst. Csak sajnos egy adag tàpszer 5-6 ilyen nekifutàs. Minden alkalommal. Ès màr nem tudom mit talàljak ki. Hűvösebbre is hagytam a tàpszert de ugyanűgy körülmènyes.

Próbàlok segiteni neki de olyan kevèsnek èrzem magam ehhez...tudom sok türelem kell...ez igy meddig tarthat? Az is lehet hogy mèg foga nem is lesz gondolom?



dec. 18. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnél 3 nap és 6 hét volt a két véglet. A 6 hét az úgy 6 hét, hogy ha nem adtam neki éjszakára fájdalomcsillapítót, akkor 3-4x kelt éjjel és üvöltött. De azok őrlő fogak voltak, az első kis nyuszi fogak nálunk pár nap-1 hét alatt kibújtak. Mivel kened?
dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy le kene cserelni az uvegen a cumifejet?

Kisfiam fogzaskor a kanalat es puret utasitja inkabb el, de a tapszer minden mennyisegben johet neki, szokta ragni is eves kozben a cumit, biztos segit neki az is.

Ha szenved vele, akkor nagyobbra kell cserelnem a cumifejet es ugy mar jo.


De egyebkent nalunk mar 1 honapja tart ez a “szenvedes”, hol eszik, hol nem, nyugtalanul alszik, sokszor felsikit almaban, omlik a nyala, mindent rag. De egyelore fog meg sehol :D

Amikor az elso 2 kijott neki egyszerre 6 honaposan, akkor csak 1 het volt gaz, amikor nagyon kinlodott, de most mar elegge elhuzodik neki.


Szoval nehez megjosolni, hogy mikor lesz belole fog. Sot, az is lehet, hogy nalunk a nyugtalan alvas nem is kotheto feltetlenul a fogzashoz, csak most epp egy ilyen idoszak, passz.

dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1.5 hét és 2.5 hónap között voltak a fogzásos szenvedések
dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1/1

Osa gèlem van itthon ez ilyen gyogynövènyes, többnyire hasznàl is. Mint nèzegettem a többi is kb ezt tudja, Dentinoxot meg nem akarok mert mivel èrzèstelenítős csak keveset lehet hasznàlni. Plusz fontos hogy evès közben is esetleg bekenhessem az inyèt.

dec. 18. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a nurofen fogzós krémjét (NuroDent, rendkívül kreatívak voltak a szerzők) használom, evés előtt bekenem pár perccel, és akkor amíg tart a kajálás, addig biztosan hat. Egyébként nálunk már 13 hónapos a delikvens, még csak 8 foga van, de kb 4 hónapos kora óta folyamatosan fogzik, van néha talán 1-2 hét szünet, de alapvetően ez nálunk egy folyamatos küzdelem. Plusz ő szopizik, nem tápszeres, és a legelső négy fog kibújásáig rendesen harapott is, szerencsére erről már leszokott, de azért volt ott egy kemény 2-3 hónap.


Viszonyításként ott van a nagyobb lányom, őt azon kívül, hogy tíz hektoliter nyálat termelt az első pár fognál, nem különösebben zavarta meg a fogzás. Mikor már megtanult nyelni és nem nyálazott mindent össze, mint egy boxer, onnantól kezdve nem is tudtam, hogy éppen fogzik, egyszer csak feltűnt, hogy eggyel több fehér pötyi van a szájában. Szóval ez olyan szinten gyerekfüggő... Van, akit az első pár fog kínoz meg, utána megszokja és elmúlik a szenvedés, másnál csak az utolsók lesznek fájdalmasak, megint másnál meg egyik ilyen-másik olyan, harmadik csak addig szenved, amíg áttöri, negyediket az már nem zavarja annyira, csak a mocorgás, szóval érted. Hogy a te gyereked pont hogy viseli és meddig tart ez a küzdelem, azt mi sajnos nem tudjuk megmondani.

dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dentinoxot napi 4x lehet használni, nekem az a legdurvább napokon is elég volt. Én Anaftin babyt próbáltam előtte, de konkrétan semmit nem csinált, inkább bekentem neki Dentinoxszal, ha nagyon muszáj volt, de utána legalább csend volt, tudott enni, aludni. Épp elég volt, hogy a foga fájt, nem kellett még, hogy nyűgös, álmos, éhes legyen mellé. Szerintem egy ponton túl megéri, akkor is, ha érzéstelenítős. Nem erőltetni akarom, csak ne érezd azt, hogy muszáj kibírni bioöko cuccokkal, nagyon sokan használják ezeket, és mindenki babája felnőtt ettől függetlenül. :)
dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!