Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzik a babám mit tegyek...

Fogzik a babám mit tegyek hogy jobb legyen neki?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám és már 3 hete szenved az inyével és nagyon rosszul viseli, igazából használtam már neki anaftin babyt,dentinoxot, most dologélt de a dologél picit hatásos neki ha enyhe fájdalma van.. Napokban annyira nyűgös volt és folyamatosan a szájába volt a keze és nyálazik nagyon hogy adtam be neki metamizoli fél kúpot de az se hatot neki, ma pedig nurofen szirupot de az se volt hatásos! Délutánra nagyon küszköd vele és kivagyok már bukva.. Első baba és nemtudom sokszor hogy ennyhitsem az irritálciós fájdalmát mivel már mindent próbáltam de a hűtő rágókátol csak idegesebb lesz!De viszont félek már neki ennyi fajta mindent adni tehát egyszer a kúp aztán ez a nurofen és ugye váltogatam ezeket a géleket is hetente! Nem lesz baja hogy egyszer kúpot adtam utána nurofent? Persze csak akkor adtam neki mikor már ordított megállás nélkül és nemtudom hányszor merjek neki adni ilyen fajdalcsillapitót és tényleg eddig egyikse segitet sajnos! Már sokszor gondoltam hogy más baj lehet de mikor sír akkor szájába az ökle és harap mindent! Volt valakinek olyan ami használt és nem probléma esetleg hogy váltogatom neki a hatóanyagokat? Nagyon szeretnék neki segíteni és tényleg nem tudom mikor reped már át a fogacska

Mellesleg az arcocskája tiszta piros és a sok nyáltol ilyen apró pattanás szerű van rajta és a nyakán is.Szerintem a fogzastol és a nyál kicsit ki ette az arcát, van arra valami hogy ne legyen olyan csúnya piros az arca? Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 11. 03:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Rágóka. Van, amelyikben folyadék van, hűtsd le, enyhíti. ( Ne fagyaszd, csak legyen hideg.)

Masszírozd a kis ínyét, vannak erre is speciális módszerek. Kérdezd a védőnőt.

jan. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi dologélt használtunk, azt bármennyiszer lehet mert nem lidokainos. Szerette a babám, úgyhogy biztos használt, mert később kérte is ha szüksége volt rá.

Vannak hűthető rágókák is, de nálunk semelyik rágókát nem rágta, csak a sima kemény játékokat rágcsálta.

Még azt csináltam hogy nem melegítettem nagyon az ételeket később mikor már hozzátápláltunk, hideg banánt evett stb de ez majd később lesz nálatok.

Hordozás segített neki elviselni, meg talán függőleges helyzetben kevésbé tolul a fejébe a vér és kevésbé fáj neki.

Kitartás.

jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem hat a gyogyszer, akkor ne add neki, hiszen sok ertelme nincs, csak feleslegesen tomod vele.

Ezt az idoszakot tul kell elni, ez van.

jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!