Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Igaz, h amelyik babának korán...

Igaz, h amelyik babának korán jön a foga, később rosszabb minőségűek lesznek, hamarabb romlanak?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok?

Nekem 4,5hósan jött ki a fogam, és tényleg nagyon rosszak :S



2013. febr. 11. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Nem. Ez szimplán a helyes fogmosási technikán és elsősorban a genetikán múlik. Minden jót Neked!
2013. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Nekem 3 hónaposan már kijött a fogam, idén 36 leszek, 4 van betömve és anno kiskoromban kellett egy tejfogat kihúzni, mert a gyökere alánőtt a többi alá.
2013. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez jó hír. A fiamnak is már kijött, 5hós. Félek, nehogy neki is baj legyen :(

Köszönöm :)

2013. febr. 11. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért mondják ezt, mert akinek előbb kijön, annak előbb is kezdhetnek el romlani, mint annak, akinek később kijött.

De ez függ a genetikán. Mert ha valaki genetikailag romlandó, problémás fogazatot örököl, akkor tök mindegy, akkor is romlandó lesz, bármennyire is odafigyel a fogára.

A másik meg az, ha valaki nem állandóan cukros teát, cukros kakaót, szörpöket és csokoládét ad a gyerekének, mert nagyon sok tejfog szuvasodásának ez az oka, illetve ezeket nem cumisüvegből, hanem minél hamarabb pohárból kapja, illetve csak mértékkel vagy inkább ha lehet kerüli ezek közül egy néhány dolgot és odafigyel a helyes fogápolásra, akkor azért nem fognak olyan könnyen elromlani. És ez igaz a nagyobb gyerekek és felnőttek esetében is, hogy oda kell figyelni a fogak ápolására.

2013. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Lehet benne valami, mert már sok fogorvostól is hallottam ezt.


Nekem nagynénémnek jött 1 éves kora felett és most 60évesen is alig van rossz foga.

remélem így van mert lányaimnak is 12 hós koruk körül jött ki.

2013. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én is így hallottam.

A férjemnek 3 hónaposan jött ki az első foga, rengeteg tömése van, a bátyjának 1 évesen, és nagyon jók a fogai.

A genetikáról meg annyit, hogy mindkét szülőmnek rosszak a fogai, pedig ápolták őket rendesen. Ehhez képest a nővéremnek két szülés után sincs lyukas/tömött foga, nekem pedig 1 van egy szülés után. Mindketten elmúltunk 30 évesek.

2013. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most már teljesen nem tudom akkor! :)

Meglátjuk :)

Köszönöm mindenkinek!

2013. febr. 11. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Testvéremnek 3 hónaposan kinn volt 2 foga. Már 30 éves, azóta sincs vele gondja.
2013. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy baromság.
2013. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!