Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Miért viseli meg ennyire a...

Miért viseli meg ennyire a fogzás?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja "kinlódás" minden nap az 5 hónaposommal. Elkezdett szinte csorogni, csöpögni a nyála, rágcsál mindent, legtöbbet a kezét. Látszik is a fogcsira az inyében ki is van fehéredve az inye főként "nyomásra", azonban nem úgy látom hogy az a fogacska ki akarna bújni egyenlőre. Másfél hónap alatt hol sokat eszik, hol keveset, hol egy kínlódás az egész evés (elkezdi rágni a cumisüveget evés közben, csücsörít, felfelé néz, húzza felfele a szájával aztán jön a nyöszörgés és sírás, ez kb 3-5 másodpercenként, de van hogy nagyon szépen gond nélkül eszik). Éjjel alszik, azonban nappal nagyon sokat nyűgös (főként velem, az anyjával, amit nem értek hogy miért hiszen mindenkitől azt hallgatom hogy az anyánál nyugszik meg a gyerek. Na ez nálunk pont nem így van egy jó ideje), pár naponta 1-2 napig felsír vigasztalhatatlanul este, dentinoxal megkenem az inyét és 15-30 percen belül el tud aludni, addig csak torka szakadtából ordít hogy már a tegnapi nap a nyálát is félre nyelte a nagy sírás miatt.. próbálok mindent megtenni, foglalkozni vele, terelni a figyelmét, nem állandóan de a nap nagy részében mégis a nyöszörgés megy.. azt hallottam hogy az első fogak nem kéne ennyire megviseljék, sőtt észre se kéne vegye szinte hogy kijön. Ehhez képest másfél hónapja teljesen kicserélődött. Normális ez hogy ennyire zavarja/fáj neki?

máj. 20. 07:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Cumisüveg méretet, cumisüveg típust is próbáltam már váltani, úgy meg egyáltalán nem akar enni csak sír hogy éhes de nem eszik.. a figyelmét is próbáltam már mindennel, tényleg MINDENNEL lekötni de egy kis ideig elvan aztán újra megy a nyöszörgés vagy eleve nem is érdekli. És igazából apukával, nagymamával, sógornőmmel, mindenkivel tök jól elvan azóta csak velem nem. Nem értem mi ez, mert nem beszéltem csúnyán, nem kiáltottam rá, nem csináltam semmi olyat ami miatt változnia kellett volna a kötődésének felém. Nem értem mi ez a helyzet és hol rontottam el. Orvos látta, szerinte egészséges nincs baja csak fogzik. Na de másfél hónapja?
máj. 20. 07:31
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Szeretunk mindent a fogzasra fogni, de nem biztos am, hogy csak az a baj. Nyilvan az is, de ezen kivul annyi minden van hatassal a babakra, hogy igazabol akarmi mas is lehet.

Nem valtozott a kotodese feled, ne igy fogd fel a dolgot, orulj neki, hogy nalad “ki meri mutatni” a problemait. Ez kesobb is igy marad, nalam es az apjanal hisztizik a legtobbet a gyerek, a nagyszuloknel bezzeg kisangyal :D

De ez igy van jol. Ne vedd magadra, csak legyel ott neki, ennyi.

máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem repesek az örömtől hogy nálam ennyire kimutatja a problémáit mivel nem tudok rájönni hogy egyszerűen mi is a gond. És lassan kezdek én is szorongani és stresszelni a szinte állandó nyűgösség miatt és hogy akármit csinálok semmi sem jó. A "hagyom had sírjon kicsit" dolog nem működik nálunk mert képes annyira sírni hogy hányásig fajul.. (1x próbáltam eddig, többet nem mertem..)
máj. 20. 07:50
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
A lányom álmában is jajgatott minden fognál. Túléltük. Valahogy...
máj. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Miert kene hagyni sirni??? Meg jo, hogy nem mukodik basszus.
máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is minden fog megviselte. Ugyanez volt mint nálatok+ mikor áttört a fog, 5 percenként ébredt éjszaka, üvöltött, hasmenése volt. 4-5 hónaposan kezdődött és 9 hónapos volt, mikor kibújt az első fog... De az összessel megszenvedett. Dentinox 5 percig hatott, Anaftin nem volt jó. Én szoktam neki adni Nurofent, ha már tarthatatlan volt a helyzet.
máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk 3 hónapos kora körül jöttek ez első jelek a fogzásra és detto, volt nyűgösség, sírás, ökölrágcsi, nyáltenger, és most közel 7 hónaposan bújt ki egy hét különbséggel az első két fog. Nálunk is sokszor volt, hogy velem egész nap nyűgösség… semmi nem volt jó aztán mikor az apja hazaért kisangyal lett hirtelen 😅🤷‍♀️ én is adtam neki nurofen szirupot ha már nagyon nem hatott semmi, de nálunk még bevált a fagyos rágóka, dentinox gél és társai.. ha még nincs bedagadva neki az inye annyira hogy szabad szemmel is jól látható legyen akkor valószínű még pár hetet várni kell az első fogacskára, addig igazából ki kell tartani
máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mind a 2 gyeremnél 3hónalosan kezdődött ez. A fiamnál olyan szintű fajdalom volt a fogzás, főleg az áttőres elötti napok, hogy cataflam cseppet adott már rá a doki. Éjjel sem aludtunk semmit, ülve virrasztottam vele éjszakákat.

8hónaoosan jött ki az elsò foga, az első 4 volt ilyen drasztikus, a többi ehhez képest "csak" nurofent igényelt és amig hatott aludtunk.


A kicsi kb ez a kaliber volt, mint amit leírtál. Neki 10hónaposan jött ki az első foga.

máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor még azt hiszem várnom kell a fogacskára. :( Nehezen lehet így bírni. Számomra valami jó fajta nyugtatót nem tudtok ajánlani? 🤣
máj. 20. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!