Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Igaz az, hogy az első 6 fog...

Djudit kérdése:

Igaz az, hogy az első 6 fog kinövése viseli meg a legjobban a babákat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,5 hónapos 2,5 hónapja fogzik, 4 foga van kint. Most megint agyon szenved, megállás nélkül, éjjel is sokszor ébred. Szopik még, éjjel is 2szer (többször ébred, de 1 és 4 körül enni is kell neki, különben nem alszik vissza. Szeretném leszoktatni az éjjeli szopiról (nem fogom sírni hagyni), de fogfájósan nem akarom még ezzel is terhelni. Lesz szünet?

2012. febr. 26. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez igaz volt, az első fogai rettenetesen megviselték, a hátsók kibújását meg alig vettük észre, de ez nagyon gyerekfüggő, másoknál pont azok a nehezek.

Viszont lesz szünet valamikor. :)

2012. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi csak azt vettük észre hogy kibújt az első két fog, majd még kettő, szóval semmi gond. Most jön még kettő, egyelőre nincs probléma.
2012. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így volt. Eddig a szemfogakkal kínlódott legjobban. Még kibújás után is. :(
2012. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most várjuk a hetediket fiamnál, hááát... A nappalok könnyebbek, mert könnyebb lekötni, elvonni a figyelmét, de éjszaka ugyanolyan rossz tud lenni. 1 éves, de éjjel ha felkel a foga miatt, még ringatom a 10 kilós popóját. :)
2012. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A masodik fiam nagyon nehezen fogzott, de tenyleg brutalisan megszenvedett vele, illetve kompletten a kicsi csaladunk is. (Napi 2-3 orakat aludtam mellett hosszu-hosszu idon at, fogytam 10 kilot a kimerultsegtol ezalatt ugy, hogy nem is volt mibol. OK, nem en vagyok itt a fontos, nem en voltam akkor sem, ezt csak azert irtam le, hogy korvonalazodjon a dolog.)

Nekem azt mondta a doki, hogy az elso nyolc a legnehezebb. Az bonyolitotta a helyzetet, hogy a fiamnak, kb egyszerre indult be mind a nyolc es vegul a kibujas is mindegyiknel egy honapon belul volt.

Volt ugy, hogy 10 napig az orvos eloirasara cataflam cseppett kellett neki adnom ahhoz, hogy egyaltalan aludjon kicsit napkozben es ejszaka es hogy ne sirjon egesz nap.

Visszagondolva: tenyleg az elso nyolc volt nagyon nehez. A tobbi sem ment konnyen, mindegyikkel megszenvedett, de utana mar mindig csak ketto jott egyszerre, nem nyolc.

Szerintem nalatok is lesz szunet, bar megmondom oszinten, hogy a leirasod alapjan nem tunik olyan durvan nehezen fogzonak a picid. Persze, elhiszem, hogy igy is nehez, de ket ebredesert en meg most is a fel karomat adnam, pedig mar ket eves a fiam. Meg jon az utolso ket foga, meg most sem aludtunk at egy ejszakat.

Voltak szunetek, de igazabol ugy hozza szokott a fogfajos idoszakban az ejszakazashoz (O nem csak megebredt, hanem ebren is maradt 2-3 oranyi alvas utan), hogy akkor is rossz alvo lett, amikor nem is fogzott.

De minden gyerek mas: a nagyobbik fiam 15 honapos korara kinovesztette mind a 20 fogat, csak a metszofogaknal volt nyugtalan, a tobbinel max enyhe hasmenese volt, de nyugos sem volt fogzasnal.

Szoval lehet, hogy siman csak ez az idoszak lesz nehezebb nektek.

2012. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak egy éves korára 8 foga bújt ki, úgy, hogy "észre se vettük" őket. Egyáltalán nem viselték meg ezek a fogak.

Ezután jött bő fél év szünet!

Majd elkezdtek duzzadni a rágó fogak, jöttek a szemfogak, amiket szintén nagyon jól viselt.

Most két éves, még nincs kint az összes rágó, de most szenved a legjobban. Éjszaka szerencsére alszik, de nappal néha nagyon nyűgös.

Tehát nálunk nem igaz ez az első 6 fogas dolog.

2012. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem sem igaz az első 6 fogas dolog.babám 9 hónapos,8foga van már,ezekkel nem igazán nyuglodott sokat.most a hátsókkal szenved.
2012. febr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!