Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Jártatok már így? Van ötletete...

Jártatok már így? Van ötletetek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom 8 hónapos kora óta a kiságya felső lécét folyamtosan rágja, valamint beleakasztja a fogát majd kirántja, ami egy "kattogó" jellegű hangot ad. Ez tetszik neki, de nagyon! Ugyanezt csinálja a hálós járókájával is, ami ugye nem fa, hanem PVC-borítású, de az még jobban "szól". Nagyon félek, hogy kimozdul a foga vagy kitörik. Ha rászólok, rámvigyorog és folytatja.

Vettem polár anyagot és teljesen beburkoltam ezt a részt. Jó is volt egy darabig, mert nem csinálta. Lassan rájött azonban, hogy az anyag alatt azért csak ott van a léc ill. a járóka pereme, így minden eddiginél nagyobb erővel és élvezettel csinálja, hogy hangot adjon ki.

Eddig a két alsó foga van meg, most jön a felső, a harmadik. Van neki rágókája, adok neki kenyérvéget, tehát mindent, hogy csillapítsam az esetleges fogzási kínjait.

Ez így nem mehet tovább, mert baja lesz a kis fogainak.

Adjatok ötleteket!!!



2012. márc. 4. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak rácsvédők,esetleg ha tennél rá?Az olyan átlátszó gumis és nem bírja szétharapni.
2012. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ezt csinálja a fiam!

Mi nem vettünk róla tudomást, és abba hagyta.


11hónapos

2012. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: sajnos, mielőtt bármit tettem volna, a mai napon letört a kislányom fogából egy darab!!!! Annyira tudtam!!! Biztos voltam benne, hogy ebből a szokásából baj lesz, és íme.

Anyukatársaim! Ha bármelyikőtök csemetéje ezt a szokást veszi fel, ne hagyjátok!

2012. márc. 12. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!