Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Maximum mennyi ideig tart míg...

Maximum mennyi ideig tart míg kibújik egy fogacska? És végig gyakran kakilnak, vagy híg a székletük ilyenkor?

Figyelt kérdés
Már 10 napja, hogy észrevettem, hogy jön a foga a lányomnak. Azzal kezdődött, hogy sokkal többször kakilt egy nap, majd nem sokra rá észrevettem a kis csíkot az ínyén. De még mindig nagyon kell nézni, hogy észrevegyem, semmit nem haladt előre. Mondjuk inkább az aggaszt, hogy ennyit kakil, remélem nem fog fogyni emiatt. Mennyi lehet még? Napok? Hetek?

2012. ápr. 15. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Van olyan fog ami két hét alatt jön ki, van ami pár nap alatt.

Nem vagyok benne biztos, hogy a fogacskája miatt kakil. Lehet, hogy ez sok front zavarja meg az emésztését. Nálunk legalábbis így szokott lenni, és a doki is azt mondta, hogy a frontok hatással vannak emésztésükre.

Egy érdekesség, hogy a szemfogak már min. fél évvel a kibújásuk előtt be vannak "gyulladva", úgy néznek ki mintha már holnap ki akarnának bújni.

2012. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Már találkoztunk az egyik joghurtos kérdésednél! :D Az én lányom is már szintén kb.10 napja rengeteget kakil, sőt mostmár mondhatni hogy hasmenéses is. Eleinte csak 1-2 hígabb volt, most megfordult az arány.Ma 6-szor kakilt, abból 1 volt normális. Már azon vagyok, hogy elviszem dokihoz holnap, lehet nem is a foga?! Amúgy az ínye duzzadt, egyfolytában rág...
2012. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az én lányom fogzik, mert a nyáltermelése is sokkal erőteljesebb lett. Mi pont holnap megyünk tanácsadásra (ha nem esik az eső), megmutatom majd a dokinak, bár semmit nem ér, nem valami jó doki :S
2012. ápr. 16. 08:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Na, elmentünk dokihoz. Ott van a fogacska, de ki tudja mikor tör át?!?! Viszont a doktornéni azt mondta, ez a sok kaki nem attól van. (nem tudom, nektek mennyi,nekünk most hétvégén volt 6-7 kaki is egy nap) Lehet hígabb széklet, meg valamivel több is, de ez már sok, azt mondta. Normaflort kell innia, meg diétázni (amit egy hete csinálunk a védőnő tanácsára és semmit sem ér), aztán szerdán kell visszamenni. Lehet, hogy valami baci vagy vírus. Ha nem javul szerdáig, akkor székletmintavétel lesz. Remélem, nálatok csak a fogacska a ludas! (Amúgy az én lányom szerintem fogyott is, tegnap mértem és annyi a súlya, mint a legutóbbi tanácsadáson 3 hete, 7,2 kg. Nem szeretném, ha tovább fogyna...) Szép napot Nektek!!!!!
2012. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Nálunk kb 4 szokott lenni egy nap alatt, de az eddigi 1hez képest ez elég sok. Meg puhább, de azért még nem híg. És mi az, hogy diétáznia kell? Mit nem ehet?
2012. ápr. 16. 15:58
 6/15 anonim ***** válasza:

A 4 az még belefér, amíg nem teljesen híg az összes. Úgyhogy szerintem ne izgulj. Ha netán rosszabbra fordulna (több lenne, vagy mind nagyon híggá válna, zöldes,nyálkás lenne), akkor keresd fel a védőnőt vagy a dokit.

Alma,banán,rizs,krumpli,répa,keksz...ezeket esszük már egy hete, de ez sem segít. :( Ja meg sok folyadék!!!

Amúgy fogzáskor sajnos hajlamosak elkapni fertőzéseket.

Szép estét! Kitartás. :)

2012. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Második (és a többi) vagyok! Látom a fogacskánk hegyét? A kaki is kezd helyreállni. Már nincs hasmenése. És kevesebb is, ma "csak" 3 volt. :) Ti hogy álltok?
2012. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
? helyett ! :D
2012. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mi nem tudtunk tanácsadásra menni, mert esett az eső, így talán majd jövőhéten. Én is mintha látnék egy csíkocskát, de ugye biztos csak akkor lehetek, ha áttöri végre. Kaki ugyanannyi, 2 és 4 között naponta. Nagyon várom már, hogy legyen belőle valami! :)
2012. ápr. 18. 19:11
 10/15 A kérdező kommentje:
Végre megrepedt az ínye! Remélem most már vége lesz a fájdalmas időszaknak...
2012. ápr. 23. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!