Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Babám 80%, h fogzik. De a szájába olyan dolgokat vesz,rágás céljából, ha a hajam égnek áll: kisautó, papírgalacsin, zsinórnak a vége....

Mentő ötletnek kitaláltam a babapiskótát, rendben is lenne, de 2-3 darabtól bedugul és nem tud kakálni, keservesen nyomja, nyomja... Eddig rendben volt az emésztése azt leírom, szépen is volt kakija.... Most mit tegyek? Tanácsok , ötletek??



#fogzás #babapiskóta #nehéz emésztés
2012. szept. 4. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne etesd, nem megoldás! Rágókát hűts és adj neki, ill. fertőtleníts mindent amit a szájába vehet.
2012. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ne adj neki. babapiskótát egyébként is 10 hónapos kor után lehet csak adni, mert tojás és töménytelen mennyiségű cukor az összetevője. adj neki enni kifli csücsköt, rágásra meg van a rágókat, kifejezetten a fogzó babáknak találták ki
2012. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam rágókát,hűtve-hűtés nélkül, az nem volt jó....a kisautónál meg nem is attól félek, h a szájában van, hanem vannak apróbb részek, amik leválhatnak róla...:S
2012. szept. 4. 13:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha 10 hónapos kortól lehet csak adni, miért van az ráírva, hogy 6 hónapos kortól adható?? Amúgy 10 hónapos lesz 1 hét múlva.
2012. szept. 4. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Tegyél el az útból minden olyan tárgyat, amit nem vehet a szájába vagy amiről kis részek eshetnek le.

Rághat kifli csücsköt, rágókát, lányom előszeretettel rágja a plüss dolgokat is, azzal is megpróbálkozhatsz.

2012. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez sokkal hamarabb kezdődött már 2-3 hónapos korában nyálzott és rágcsált mindent ami a keze ügyébe került.Kedvenc volt a papír,karton bármilyen formában és természetesen meg is ette ezeket.Lányomnak 4 hónaposan jött ki az első 2 foga,most 1 éves múlt és 12 foga van,ebből az utolsó 4 egyszerre érkezett...Mikor kibújt pár foga utána már a szekrényt,kiságyat(fa)kezdte rágni,majd frászt kaptam amikor az első szálka-szerű dolgokat kibányásztam a szájából.

Sajnos,ezen nem igazán tudsz változtatni,de a papírdarabkáktól nem lesz baja.

Nálunk azért volt könnyebb mivel a lányom még kicsi volt és elfogadta a rágókákat.Hogy milyen étellel tudnád kiváltani a kisautót azt nem tudom mivel nálunk ilyen a korából adódóan szóba se jöhetett.

2012. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindent, amit nem jó, ha rág, tegyél el az útból. A mienk azt asztalt, a kiságyat, a játszószőnyeg szélét, a férjem zoknis lábát (!) is eszi. Hagyj elöl mindenféle olyan tárgyat, amit nem baj, ha rág. Ha a rágóka nem jött be neki, hadd rágja, ami jólesik: csörgőt, nagy építőkockát, műanyag poharat, akármit. Ne etesd, az nem segít.
2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké, megfogadom a tanácsokat! köszi!
2012. szept. 4. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én oda szoktam neki adni a műanyag poharát rágni, + szereti az itatópoharát is rágni, meg fél literes műanyag flakont. Abba tölthetsz neki vizet vagy rakhatsz babot hogy csörögjön. Enyém fél órát is eltanulmányozta hogy hogy folyik az üvegben a víz. :-)

+ szereti még harapdálni a kis játék labdát, ami pont akkora hogy a kezébe tudja venni egy kézzel.

2012. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Adj neki rágókát. Én vettem anno a dm-ben ilyen kezdő fogkfe készletet, ebben 3 darab fogkefe szerűség van, van benne egy rágóka is, na a mai napig imádja rágcsikálni azt,mert előlre is tudja /tudta dugni amikor elől jöttek a fogai és mostanság hátra dugdossa, mert azok jönnek.15hónapos

Babapiskóta jó dolog, igaz, hogy van benne cukor, de még mielőtt sokan szívrohamot kapnának a cukor SZÜKSÉGES a kisbabáknak is, mert a cukor segítí az inzulin termelődését. Ha nincs inzulin termelés később cukorbeteség alakulhat ki. Nem kell annyira ágálni sem a só sem a cukor ellen. Nyilván nem kell kindertojással etetni a gyereket, de mértékkel SZÜKSÉGE van a kicsinek a szervezétenek sóra és cukorr is.

2012. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!