Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Meddig fáj a babáknak a fogzás?

Meddig fáj a babáknak a fogzás?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond. Egyik nagyi szerint végig, míg ki nem nő; a másik azt mondja, h csak addig míg a csücske ki nem jön; a barátnőm szerint addig fáj, míg az egész fogacska át nem töri az ínyt....Akkormost meddig is fáj?.....

2012. szept. 22. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút gyerekfüggő. A nagyobbik lányomnak pl egyáltalán nem fájt, nála az volt, hogy jééé ott egy fog a szájában (mind a 20 fogánál) A kicsi már jobban szenvedett vele, neki addig fájt amíg át nem törte az ínyét, utána nyugodtabb volt. Viszont nála is volt olyan fog ami nem fájt amikor kijött, de olyan is, ami már jóval azelőtt fájt, hogy egyáltalán megjelent a jel, hogy ott fog lesz hamarosan.

Barátnőm lányánál a hátsó fogak meg pl végig fájtak amikor kijöttek, amíg ki nem bújt teljesen, meg még utána is (nagyon durván cafrangosra szaggatta az ínyt a hátsó fog ilyet azóta sem láttam). Szóval ezekből kiindulva mindenkinek igaza van, hiszen mindenki a saját tapasztalatából indul ki.

2012. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem maga a növekedés fáj, hanem az ahogy a növekvő fog feszíti az ínyt. Tehát szerintem annak van igaza aki azt mondja, hogy íz íny áttöréséig fáj.
2012. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na, látod ezt nem is gondoltam volna.....! Csak azért tettem fel a kérdést, mert már az egész fog kint van (1 mm-re), és mégis rág rendületlenül, este nyűglődik még mindig....Most vagy ezzel szenvedünk még , vagy új fog jön vhol.....
2012. szept. 22. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:
2. cáfolnálak, mert bizony van, hogy a növekedés is fáj. Ez mondjuk nyilván nem az ínynél feszít, de pl feszítheti az állkapocs csontot (doki mondta)
2012. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő szerintem is, a szomszéd kisfiúnál csak annyit vettek észre, hogy van 20 foga.

Az én fiam nem ennyire szerencsés. Valóban addig biztos, hogy fájde legalábbis kellemetlen míg át nem töri az ínyt. Viszont nincs rá garancia, hogy utána nem fáj. A fiamnak most jött ki az alsó szélső metszőfoga, kibújt már, de még mindig fáj neki, gondolom az álkapocs csontos is feszíthetni, vagy nyomhatja. Szóval lehet még utána is fájdalom.

2012. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek amikor kijött az első fogak teteje abbahagyta a 2 hete tartó éjjeli 10X kelést, de szerintem ezt az is befolyásolhatja hogy a többi fog mennyire van már "úton"
2012. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!