Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nem bírok a babámmal, máshol...

Nem bírok a babámmal, máshol is van ilyen?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos kislányom születése óta rossz alvó. Rendkívül érdeklődő, okos baba, aki ha jókedvű egy tünemény, és elvarázsol mindenkit. Ha társaságunk, vendégünk van, elvan közöttünk magában is, de ha csak ketten vagyunk itthon (hétköznapokon ez a jellemzőbb nyilván) egyszerűen már nem bírok vele, és csak egyre rosszabb. Most jön a foga is (alul már van 2 felső 2 jön most) meg lassan jön a szeparációs szorongás+most kezdett el 4kézláb mászni, és frontérzékeny is már pocaklakó kora óta, szóval mindig van valami. Éjjel is kb 4-8 alkalommal kell kelni hozzá, HULLA vagyok már az éjszakázásoktól,- a nappali alvás minden alkalommal egy tortúra, és van hogy csak fél órát alszik egy egyórás "altatás" után... Már nem bírom. Nem feltétlenül módszereket, tanácsokat kérnék, csak nyugtassatok meg, hogy máshol is VAN ILYEN, és nem én vagyok a szar anya... Nagyon el vagyok keseredve....

#alvás #baba #5 hónapos #fogzás #sír #nyűglődik #éjjel eszik #éjszaka kel
2013. jan. 30. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Enyém még csak 5hónapos, tünemény, imádnivaló, mindenki kedvence. De éjjel minden megváltozik, mindig 2-3szor kelt enni, de ez egyre rosszabb lett, az 5 cici a minimum és vannak szimpla egyéb kelések is. Ma reggel már sírtam a kimerültségtől, fél órákat aludt egyszerre, aztán kukorékolás. Jön a foga is. Kapott Osanitot, ami segített, gondoltam akkor nem adok többet, meg is szívtam szépen. Nem vagy szar anya, erről nem mi tehetünk. Kis gyönyörűségem, nappal már nem tudok haragudni rá, de éjjel csúnyákat mondtam nagyon.
2013. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Sajnos a fogzást szinte kivétel nélkül minden baba megszenvedi. Homeopátiás bogyók, érzéstelenítő zselék kicsit segíthetnek, de ezen kívül mást nem nagyon lehet tenni. Arról bizonyosodj meg, hogy biztos nem más baja van-e? Nem fázik? Nincs nagyon sötét a szobába? Vagy nincs melege esetleg? Az én lányomnak is volt ilyen időszaka és kiderült, hogy nem is a foga, hanem sötét volt és kapcsoltam éjjeli fényt s azóta alszik.

Ha éjszaka felébred többször enni, az se normális, hiszen ha este jóllakik, akkor lehetetlen, hogy pár óra múlva megéhezzen, aztán ismét. Akkor bizony valami tartalmasabbat kell a pociba tenni!

Az én lányom 19 hónapos, mi most a hisztikorszakunkat éljük és hidd el, ez sem könnyű, sokszor a hajamat tépkedném, mikor toporzékol és nem tudom (legtöbbször ő se tudja) mit akar. Semmi nem jó, ha véletlen kitalálom mit szeretne játszani, akkor tuti 3 perc alatt megunja és földhöz vágja magát. Lehet, hogy csúnya amit írok, de most esténként alig várom, hogy elaludjon és szusszanjak egyet, mert sokszor kiborít teljesen idegileg, pedig nekem tényleg birkatürelmem van, de ki tud hozni a sodromból.


Szóval fel a fejjel! Kitartás! Én együtt érzek veled, mert én is kivagyok!

2013. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, az éjszakai evészetet sem értem. Szépen fokozatosan leszoktattam róla, kelt attól még éjszaka de cumi, vagy tea elég volt... most meg megint eszik, 2-3 óránként, rendes adagot, és úgy rácuppan az üvegre, mint aki egy hete nem evett...

Lehet, nem jó neki ez a tejpép?Sinlac egy fokkal jobb volt, most MILUMIL HA-t kap.Már nem is tápszert adok neki éjjel, hanem tejpépet lazábban elkészítve üvegből, mert a tápszertől még korábban éhes...azt már csak reggelire kap, arra elég neki, mert akkor amúgy is keveset eszik. (a cicizés sajnos csak 3 hóig ment nekünk addig is nagyon nehezen csak...)

2013. jan. 30. 12:19
 4/18 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen volt. 7 hónaposan leszokott az éjjeli evésről, de egy éves koráig ivott éjjel. Aztán azt is elhagyta, de ébredt továbbra is. Most 23 hónapos, még mindig nem egy jó alvó, de legalább nap közben elvan nélkülem is. Türelem! Ez az egyetlen tanácsom, nálunk is csak az idő oldotta meg a gondot. De pl ha fogzik, a mai napig előfordul, hogy éjjel tejet kér.
2013. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most pl. a 10 órai alvást 12 re sikerült megoldani, hogy tényleg el is aludjon. Gondolom alszik majd 1-1,5 órát, ébredés után jókedvű lesz egy fél óráig, aztán estig megint tiszta "zizi"... Ezt a "tanuljon meg egyedül elaludni" dolgot se tudom, hogy csináljam. Ha nem veszem ki az ágyból ordít. Nem bírom, megszakad a szívem ilyenkor. Pár perc után mindig bemegyek és kiveszem, megnyugtatom,- ez akkor hiba? Nem akarom, hogy elveszítse a bizalmát...
2013. jan. 30. 12:37
 6/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nálunk 1 éves korában volt, hogy hajnal kettőkor kelt és mintha kialudta volna magát, sírdogált is, foga is jött, aztán nem vettem ki, hanem lefeküdtem mellé a földre. Akkor ő is visszafeküdt és nézett. Kb. 1 óra múlva aludt vissza, de fel is riadt, ha esetleg megmozdultam és üvöltött, mert azt hitte kimegyek. De nem mentem ki és megnyugodott. Ez két hétig ment, aztán egyszer csak nem kelt fel hajnalba és azóta is alszik. Tehát elég volt neki az, hogy ott vagyok, néha betettem mellé a kezemet, akkor azt morzsolgatta. Nem vagy rossz anya, ha kiveszed, de kis megnyugtatás után tedd vissza. Ha nem teszed, annak előbb vagy utóbb következményei lesznek. Egyre okosabb és rafináltabb lesz, egy idő után már csak azért fog üvölteni, hogy vedd fel és utána meg azért, hogy veled akar aludni, amitől aztán még annyit se alszol amennyit eddig. Ezt előzd meg. Mert van aki tényleg azt írja, hogy igenis aludjon a gyerek a szülővel, mert megnyugszik, nem szokik oda. De igen, odaszokik. Én azon az elven vagyok, hogy mindenki aludjon a saját ágyikójába, szokja meg, hogy az a helye, de ha fél, vagy baj van, ott vagyok mellette. Attól még ugyanúgy szeretem!

7 és fél hónapos a babád, nem tudom eszik-e már szilárdat, de esetleg próbálj meg a tápszernél is tartalmasabbat vacsira, mondjuk pár csipet zsömlét adni és úgy igyon tápszert. Hátha attól többet alszik. Elhiszem, hogy megissza a tejpépet éjszaka, a babák általában a cicit is bármikor elfogadják, nem kell hozzá éhesnek lenniük, csak nem ezzel kéne megoldani ha valami problémája van, mert később minden bajra úgy reagálhat, hogy eszik.

2013. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2. vagyok,

az lemaradt, hogy az én lányom 7 hónaposan, meg még 1 évesen is kétszer aludt napközben. Délelőtt és délután. Most ha felébred a babád akkor már estig nem alszik? Szoktatok nagyokat sétálni, levegőzni? Sokszor az is segíthet az alvásban!

2013. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudlak sok jóval biztatni, nálunk így alakult: a lányom ugyanilyen volt, megspékelve állandó betegségekkel. Egyéves volt, amikor először átaludta az éjszakát. Előfordult, hogy másfél (!!!) órát altattam, mire végre elaludt délután. Aztán valamire felriadt 20 perc után, és annyi volt az egésznek. Fél éves kora óta egyszer alszik, már ha alszik... Ma már négy éves, hihetetlenül keveset alszik, nagyon akaratos, nehéz gyerek. Ugyanakkor ha jó passzban van, akkor valóban egy angyal! Mindezek mellett érzékeny is, úgyhogy tényleg sok energiát követel.

Egy biztos: valamiért ilyen habitusú gyereket kaptunk (te is meg én is, és még gondolom jó páran). Nem te vagy a rossz, egyszerűen a kislányod ilyen és kész. Idővel azért jobb lesz persze, de az alap természetét megváltoztatni nem tudjuk. Úgyhogy fel a fejjel!

Ja, és ne foglalkozz azokkal, akik csak leteszik az ágyba a gyereket, kicsit megsimogatják, aztán alszik 3 órát. Ezek után a fejedhez vágják, hogy te csinálod rosszul. Hülyeség. Négy gyerekem van, nem a levegőbe beszélek, látom a különbséget. Az egyik ilyen, a másik olyan. Az említett lányommal a mai napig hadakozni kell, amikor a másik három már rég alszik.

2013. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ilyen van, nem vagy szar anya! Vannak olyan mákosok, akiknek nyugis, jó evő, jó alvó gyereke van...(ismerek ilyent), de sajna nem mindenki szerencsés! Az én lányom nem nyugis, sokszor hisztis (másfél éves), nagyon rossz evő és nem is jó alvó! 5 hónapos koráig mintababa volt, evett, aludt, ritkán sírt...azóta viszont... Nem akar enni, nem akar elaludni (ezt mostanában kezdte, eddig legalább elaludt könnyen, persze van, hogy óránként kel(t), de legalább az altatással nem volt baj), többször kel éjjel (időszakosan vátozik), hisztizni is tud....de imádnivaló, tüneményes,okos, gyönyörű...szóval feledteti a gondokat! :)szóval, igen VAN ILYEN!Csak pozitívan! Kitartás!
2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mindig visszarakom, miután megnyugtattam, sosem húzom tovább a kézben levést,annál, mint amennyi szükséges neki. Nem akarom rászoktatni nagyon. De hiába simogatom, állok az ágy mellett, akkor felül, feláll 4kézlábra, tekereg, dobálja magát úgy sír, egyre jobban.

Nem altatom magam mellett sosem.

Eszik főzeléket, meg gyümölcsöt is, zsömlét, kenyér félét még nem adtam neki.


Köszönöm a válaszokat, sajnos ki kell,h mondjam: megnyugtat, hogy nem vagyunk egyedül...Pontosabban így talán jobban elhiszem, hogy nem én vagyok a hibás...

2013. jan. 30. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!