Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nem bírok a babámmal, máshol...

Nem bírok a babámmal, máshol is van ilyen?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos kislányom születése óta rossz alvó. Rendkívül érdeklődő, okos baba, aki ha jókedvű egy tünemény, és elvarázsol mindenkit. Ha társaságunk, vendégünk van, elvan közöttünk magában is, de ha csak ketten vagyunk itthon (hétköznapokon ez a jellemzőbb nyilván) egyszerűen már nem bírok vele, és csak egyre rosszabb. Most jön a foga is (alul már van 2 felső 2 jön most) meg lassan jön a szeparációs szorongás+most kezdett el 4kézláb mászni, és frontérzékeny is már pocaklakó kora óta, szóval mindig van valami. Éjjel is kb 4-8 alkalommal kell kelni hozzá, HULLA vagyok már az éjszakázásoktól,- a nappali alvás minden alkalommal egy tortúra, és van hogy csak fél órát alszik egy egyórás "altatás" után... Már nem bírom. Nem feltétlenül módszereket, tanácsokat kérnék, csak nyugtassatok meg, hogy máshol is VAN ILYEN, és nem én vagyok a szar anya... Nagyon el vagyok keseredve....

#alvás #baba #5 hónapos #fogzás #sír #nyűglődik #éjjel eszik #éjszaka kel
2013. jan. 30. 11:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne érezd magad hibásnak. Tényleg van akinek jó evő, alvó babája van, de ott meg akkor más problémák vannak. Attól, hogy nem alszik a baba nem biztos, hogy te vagy a hibás, hiszen nekünk felnőtteknek is szoktak álmatlan éjszakáink lenni, mikor felébredünk (nem tudjuk miért) és van, hogy két órát is forgolódunk mire visszaalszunk, pedig nem jön a fogunk és nem fáj semmink, álmosak is vagyunk, de egyszerűen nem megy az alvás. Miért ne lehetne ilyen egy babánál is?

De mi felnőttek vagyunk, nem sírunk, viszont képzeld magad a baba helyébe, aki csak 7 hónapja született!

Esetleg apa nem tud átvenni egy kis időt az altatásból, vagy neki nem alszik el?

2013. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hasonló cipőben járunk. 6,5 hónapos a kisfiam, gyönyörű, okos, szórakoztató. Csak nem akkor, amikor otthon vagyok vele egyedül. Akkor sokat nyűglődik, nyüszít, semmi nem jó neki. Néha olyan ingerült vagyok, hogy a plüss játékokat a földhöz vagdosom (még mindig jobb, mint a tányérokat :)) Aztán persze lelkifurdalok, hogy miért nem adok hálát, hogy itt van ez a pici babóca, aki egy csoda...Jó alvó volt addig, amíg el nem kezdődött a fogzás. Most minket is milliószor ébreszt éjjelente, és ez valóban elég kimerítő. A vége mindig az, hogy magam mellé veszem az ágyba és megszoptatom. Utána alszik 1-1,5 órát, de aztán újra cicizés. Nem a legkényelmesebb így az alvás, sokszor az ágy szélén kucorogva alszom, reggelre már elmacskásodva. Nem egyszerű! Nem vagy egyedül, én is megnyugtatlak. Néha falra mászom attól, mikor az ismerős kismamák mind arról számolnak be, hogy milyen nyugodt, jó alvó a babájuk. :))) Egyébként most készülök kipróbálni az Osanit nevű állítólagos csodaszert. Bevallom, szkeptikusan állok hozzá a Viburcol és a különböző gélek hatástalansága után, de vesztenivalónk nincs.

Neked kitartás, más választásunk nincs! :)

2013. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Szia!

Én is csak biztatni tudlak: türelem. Nekem 18 hónapos ikreim vannak, és most kezdik el átaludni az éjszakát. De alkalmanként még most is kajálnak éjjel. Nagy babák, szerintem ezért kellett ez nekik kezdetektől. Indultunk 2-3 óránkénti éjszakai evésről, és 7-8 hónaposan még 3x ettek éjjelente. Lassan elhagyják majd, ne félj. Ahogy egyre többet esznek és mozognak, jobban is alszanak majd. Addig is, egy ötlet: amikor én már nagyon ki voltam (vagyok) durranva, apukájuk, vagy nagymamájuk átvállal néhány éjszakát. Ez nagyon sokat segít!

2013. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét. Az Osanit-ról még nem hallottam, utánanézek. Egyelőre - LEKOPOGOM - úgy néz ki nekünk a chamomilla, mintha segítene...

Az ikres anyuká(k)nak meg minden tiszteletem, de komolyan. El se tudom képzelni, hogy bírjátok, mikor én 1 től is kivagyok sokszor. Persze nem mintha lenne választási lehetőség, gondolom, bírjátok, mert muszáj és kész :)))

Nagyon várom már az igazi tavaszt, amikor már lehet többet jönni menni, nem kell öltözködni előtte fél órát meg minden, talán az is dob majd egy kicsit a dolgokon... :)

2013. febr. 1. 10:35
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves "12" -es kérlek, majd írd meg bevált-e az Osanit. köszönöm :)
2013. febr. 1. 10:38
 16/18 anonim ***** válasza:
én ugyan az első vagyok,de az tuti anyag, megéri!!
2013. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi ELSŐ, elraktározom az infot. Ma amúgy meglepően jó napunk volt. Szépen eljátszott egyedül, ma kezdett el igazán "garázdálkodni" a lakásban. Megvolt az első szárító-felborítás, fióknyitogatás, meg hasonlók :) Résen kell már lenni. De jókedvű volt, jól evett, egész könnyen el is aludt... Én a chamomillának tudom be a dolgot. Jó lenne ha így maradna. Na meg, ha az éjszakai ébredések száma csökkenne, hogy tudjak én is pihenni kicsit...

A fognak egyelőre nem látom a helyét, szerintem még eltart egy darabig a nyűglődés miatta...

2013. febr. 1. 19:48
 18/18 anonim válasza:
az én kis fiam még csak 5 hónapos de olyan szinten sírós, hogy ez alatt az idő alatt max 3 órát aludtam éjjel, vagy 2 nap semmit. 1 hete össze estem a kimerültségtől. de nem tudok vele mit tenni.. semmi nem jó. ordít mindig
2014. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!