Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Majdnem hat hós babának...

Majdnem hat hós babának milyen rágcsit lehet adni hogy enyhítse a fogzási fájdalmat?

Figyelt kérdés
A rágókáját már unja, az ujjamat szétrágta, mindent a szájába vesz, azt is amit nem kéne. Azt olvastam, hogy hűtött banánt majszolgathat, de félek hogy szorulása lesz tőle. Ötletek?

2013. máj. 23. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen fogkefét vettem a lányomnak, és ezt rágcsálta. Főleg nem a kefés, hanem a másik végét.

[link]

2013. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

6 hósan még semmit. Rágókákat és ennyi, de se gyümölcsöt se kekszet se kenyérhéjat még nem. Kb 8 hósan lehet neki adni. Meglepö, de szinte egyik napról a másikra tanulnak meg darabosat nyelni, és onnantól tudsz neki ilyet adni.


Nem fáj ám neki mindig, az orális inger magas, ezért rágcsál. de ez nem mindig fájdalom, söt nagyrészt nem. ha fáj neki akkor sír.

2013. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én adtam neki háztartási kekszet, babapiskótát, kenyérhéjat. Az én fiam nem veszi a szájába a rágókát. A banán nem jó, mert felragad a szájpadlására (vagyis nálunk így történt).
2013. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabszem ***** válasza:
én egyik barátnőmtől kaptam az ötletet. Pelusba belekötsz egy szelet hideg-hűtött almaszeletet és azt rágcsálja. Közben a levét ki is tudja szürcsölni.
2013. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Mindegyik hasznos volt, ment a zöld kezecske! :)

Fogkefét megnézem majd, és az almát is kipróbálom. Sajna ahol én lakom, itt nincs babáknak való keksz, úgyhogy ez ugrott. De azért köszi! :)

2013. máj. 23. 14:46
 6/9 A kérdező kommentje:
ja és, fáj neki, mert nyafog, sirdogál, cumisüveget meglátja elbőgi magát, csak kanállal tudom etetni... :)
2013. máj. 23. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a rossmannban vettem "tanuló fogkefe" szettet párszáz forintért, abban van két rágóka-féleség is, azt meg tudja fogni ügyesen és rágcsálhatja :)


Hűthető rágóka esetleg?

2013. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A hűthető rágókáját már unja sajna. De lehet, veszek neki másmilyet, hátha az újdonság erejével fog hatni! :)
2013. máj. 24. 01:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet ez lesz a megoldás. Utána majd cserélgetheted a meglévővel, mert szerencsére az is az újdonság erejével fog hatni :)


Nekünk mikor már áttörés előtt voltak a fogak és nagyon fájt, akkor a dr. Talbot's All natural teething gel vált be. Meg a Viburcol. Próbáltuk a Dentinoxot, Dologélt, egyik se használt semmit sajna :(


Egyébként most jut eszembe, egyik barátnőm tiszta textilpelust adott a lányának, ő lelkesen rágta annak a csücskeit, gondolom kicsit dörzsölte a kis ínyét, jól esett neki :)

Meg vannak ezek a rágókendők vagy nyálkendők, tök jók, mert mosógépben simán moshatóak:

[link]

2013. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!