Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Egy, másfél éves gyermekednek...

Egy, másfél éves gyermekednek hányszor mosod a fogát egy nap és mivel?

Figyelt kérdés
eddig vizes fogkefével dörzsöltem át a fogacskákat, reggel és este. gondolkodom, ha tejfogkrémmel mosom majd a fogát, akkor is napi kétszer lehet? nem ártalmas, ha lenyeli?

2013. okt. 21. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Mi lenne ártalmas a fogkrémben? Szerinted gyártanak olyan fogkrémet gyerekeknek amire ráírják, hogy 0 éves kortól, ami ártalmas lenne?

Söt ha a gyermek nem kap máshonnan fluoridot, akkor 1 éves kor felett már nagyon fontos a csontoknak a fluorid. A fogkrémek pont annyit tartalmaznak amennyire a napi adagja a gyereknek, így nem kell plussz fluorid tartalmú vitamint adni neki.

1 éves kor alatt azért nem ajánlják mert a fluorid hasfájást okozhat.


Külföldön élek, itt kétféle vigantolt adnak. Az egyik ami fluorral és egyik ami nélküle. Ha hasfájást okozna a fluorid akkor csak a sima D vitamint lehet andi, amúgy már babakorban itt adják a flouridot, mert a fogaknak és a cosntoknak nagyon nagyon fontos.

2013. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én elmex babafogkefét és fogkrémet vettem. A dm-ben egybe csomagolták. Nagyon szeret vele fogat mosni a kislányom.
2013. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én napi egyszer, este mosom a fogát, Nenedent fogkrémmel.

Erre rá van írva, hogy direkt olyan kicsiknek készül, akik még nem tudják kiköpni, szóval nem baj, ha lenyeli.

2013. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekfogorvos, h 2 tubussal, tehát két tubussal kellene megennie ahhoz, h baja legyen, ha nem köpi ki, felét lenyeli, nem baj, legalább fluoridhoz jut. Amúgy a napi 2x az jó, de, ha tetszik neki én a 3x-i fogmosás mellett vagyok.
2013. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. Vagyok, én Elmex párti vagyok.
2013. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esténként. Korábban Nenedent, most Elmex fogkrémet használunk. Persze hogy nem ártalmas. Egy fél-1 éves gyerek nem tud még direkt fogkrémet kiköpni.
2013. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

végül a gabi fogkrém mellett döntöttem. nagyon finom illata van, és megkóstoltam: az íze is jó.

ja, és a gyerek is imádja :)

2013. okt. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!