Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortól mosod a babád fogát?

Mikortól mosod a babád fogát?

Figyelt kérdés

Amikor kibújt a hegye vagy ha már az egész kibújt?

Persze babafogrémmel és tanuló fogkefével :).


2013. dec. 2. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első évben nem hiszem, hogy kellene a babafogkrém. Én ujjra húzható "fogkefét" vettem. De sajnos az sem jött be, mert amint a szájába tettem harapott. Később a normál fogkefével sem mentem sokra, mert ráharapott, és nem tudtam semmit csinálni vele. Szóval az első 1-2 évben eléggé kimaradt a fogmosás. Mostanra jó program, már a kis értelmével is felfogja, hogy ki kell mosni a fogmanókat a szájából, és már hajlandó használni a fogkrémet is, de nehéz volt rávenni. (3 éves múlt). A fogai egyébként szép fehérek és épek. Kicsiként inkább arra figyeltünk, hogy ne igyon cumisüvegből (meg egyébként se) cukros dolgokat.
2013. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor hozzá tápláltam, onanntól. Amíg csak anyatej volt, nem mostam, pedig már volt 4 foga.
2013. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 2. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor már kint volt 5-6 foga. Az ujjra húzható nekünk nem jött be (a nagylányom mindig megharapott :), így a kicsinek már nem vettem.

A kicsi a kezébe kapja a fogkefét, és rágcsálja. Ez is jó, a lényeg, hogy szokja a fogkefét, csak sokba kerül :)

Megkérdeztem a fogorvost, azt mondta, hogy elég 2 éves korától fogkrémet használni.

2013. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor veszek neki fogkefét rágcsálni :)
2013. dec. 2. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
a tejfogakat mi a faxnak mosni? ha majd kiesnek tudod neki mondani ha nem mosod akkor az új is kiesik
2013. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért, te szerencsétlen, mert ha az elkezd kilyukadni, akkor nagy eséllyel tönkreteszi az újonnan kinövő csontfogakat??? Esetleg, ha korán kiesnek a tejfogak, akkor csálén nőhetnek ki a csontfogak?

Bár gondolom, te aztán nem vinnéd fogszabályzóra a gyereked.

2013. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hápesze
2013. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!