Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mosod a babad fogat?

Hogy mosod a babad fogat?

Figyelt kérdés

20 honaposom regen engedte,hogy megmossam neki,de egy ideje nagyon tiltakozik,hallani sem akar rola.

16foga van,most jottek ki a szemfogai,egyszerre mind a 4,tehat a fogzas nem lehet az oka.

Mit tegyek?

Bevetettem mar az "egyszerre"fogmosast is,azaz,hogy en is mosom magamnak,hagyom,hogy egyedul csinalja,modom neki,hogy mindenki szokott fogat mosni,de nem lehet meggyozni...


2012. jún. 4. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi fürdésnél megmossuk a babájának a fogait is (száját)és aztán az övét. Ez egy rituálé lett:) Reggel ugyanígy, csak fürdés nélkül.
2012. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fiam van,nincs babaja,de a macijanak mar mostuk meg a fogat,de akkor sem engedte.Nagyon makacs.
2012. jún. 4. 15:32
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

eszem áll meg amikor olvasom h a gyerek nem enged ezt vagy azt!! anyukák basszus ti vagytok a felnőttek!!! reggel,este és ebéd után fogmosás és punktum!! ez nem játék!!! 1.fog óta mosom nekik,szép is lenne ha ők döntenék el akarnak-e fogat mosni,felkelni, enni-inni stb


nálunk nem kellett macinak fogat mosni,se macinak kakilni stb. ez túlzás!!!

2012. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
bocsi nem bántani akartalak,csak ez nagyon rossz irányba vezet később be fogsz dilizni,főleg ha jön a dackorszak!!!
2012. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, legyél egy kicsit határozottabb! Aztán ha tönkremennek a fogai és sírni fog, hogy fáj, akkor lelkifurdalásod lesz, hogy miért nem vetted szigorúbban a fogmosást. Csak mondd meg neki, hogy ez nem kívánságműsor, hanem kötelező program, és ha ellenkezik, akkor is mosd meg a fogát! Először lehet, hogy hisztizni fog, de aztán megszokja, hogy ez is része a napirendnek.
2012. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ok,orulok,hogy a ti gyerekeitek ilyen engedelmesek,az enyem nem az,ez van.Kivancsi vagyok ti hogyan mosnatok meg a fogait,ha egyszeruen nem hajlando kinyitni a szajat.Lefogjam?Ahhoz ketten kellunk,mert ugy rukapal,es ordit orrszivasnal is,hogy beleizzad.

Kosz a valaszokat!

2012. jún. 4. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Az én 1,5 éves fiamnak sem lehet a fogát megmosni. A nagyobbik fiam kezdettől fogva engedte, a kicsi meg annyira tiltakozik, hogy akármit is csinálok nem hagyja magát. Ahogy nő szerintem biztosan javul a helyzet. Én gézzel szoktam neki áttörölni. Az előző két válaszolóval meg nem értek egyet.
2012. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindenki gyereke szokott akaratoskodni, ellenkezni, csak nem mindenki hagyja rá. A te érdekedben írtuk, amit írtunk, nem azért, hogy kötekedjünk. Büntetni nem szoktad? Küldd a sarokba, amikor emgedetlen, vagy valami, találj ki valami büntetési módszert, mert ha annyiban hagyod, akkor megszokja, hogy mindig az van, amit ő akar. Nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön a gyerek, mert később nagyon sok problémád lesz belőle.
2012. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolso,mar ne haragudj,mennyi idos a gyereked?

Az enyem 20 honapos lesz,nem tudom mennyire lehet egy ilyen idos koru gyereket buntetni...nem hiszem,hogy sokat ertene belole.De neked biztosan sikerult,es biztosan azok koze a "mintaanyak"koze tartozol te is,akik mindent szuperul csinalnak.

En meghallgatom mas velemenyet,de bocsi,nem gyereknevelesi kioktatast kertem,nem tunt fel?

Hala Istennek ezzel az egy problemaval kuzdunk,eleven,es makacs,de megbirkozom vele.Es hogy tudd,nem az van,amit O akar,a napirend szamomra meg mindig szent,ha tetszik,ha nem.Nem akkor megyunk be a jatszoterrol,amikor o akar,hanem amikor en,akkor fekszik,amikor en akoarom,nem akkor amikor O,es meg sorolhatnam.

Eddig meg nem tett olyat,amiert sarokba kene allitanom,de mas modszerrel szoktam buntetni,es ugyanazt megegyszer nem koveti el.

Nem tartom magam szuper anyunak,de igyekszem.

Talan kicsit elmentunk a tema mellett...

2012. jún. 4. 16:11
 10/16 A kérdező kommentje:
Bocsanat,rosszul fejeztem ki magam,buntetni szoktam,de nem sarokba allitani,mert abbol szerintem meg semmit nem ertene,en ismerem a gyerekemet,es nem mindenkinel valik be ugyanaz a buntetesi modszer,de a "fogmosasrol"kerdeztem,nem a buntetesrol...
2012. jún. 4. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!