Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » December 23-án elkezdtük az...

December 23-án elkezdtük az első fogzást. Mivel tudnám enyhíteni kisfiam fájdalmát?

Figyelt kérdés

Semmilyen homeopátiás bogyó vagy gyógyszer nincsen itthon (a kúpot meg a múltkor a doki elfelejtette). Nincs nyitva gyógyszertár. Vígasztalhatatlanul sír a 4 hónapos kisfiam, semmi nem segít. Néha sikerül egy kicsit aludni, olyankor megnyugszik, ha felkel eljátszik az ágyában, míg belé nem hasít a fájdalom. De van, hogy sírással kel fel. A rágcsálás valamit enyhít rajta, de nincs türelme hozzá, ha tehetné egyben nyelné le a rágókát. Eddig, ha bármi fájt, felvettem, a vállamon megnyugodott, most az sem jó, ha fáj. A szívem hasad meg a krokodil könnyektől és a folyamatos sírástól! :(

Valami házi gyógymód így karácsonykor? Vagy valami ötlet, amivel kihúzhatjuk addig, míg nem nyitnak újra a patikák?


2013. dec. 24. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb városokban mindig vannak nyitva gyógyszertárak. Ha elmentek az ügyeletre, akkor írnak fel nektek kúpot is. Egyébként a Nurofent és társait ajánlom. Vannak még szintén gyógyszertári hűsítő gélek is, de azok az igazán erős fájáson semmit nem segítenek, még csak nem is enyhítik.


Ha tényleg nagyon nagyon nagyon nem bírja már, és tényleg semmilyen módon nem tudtok eljutni a patikába, hogy neki való gyógyszert vegyetek, akkor megpróbálhatod azt, hogy egy negyed szem algopirint beadsz neki összetörve vízzel. Nem egy olyan gyógymód, amire normál esetben azt mondtam, hogy hajrá, és nyugodt szívvel, de anno amikor én voltam gyerek, akkor nem voltak még Nurofenhez hasonló csodaszerek, és bizony algopirint adtak a szülők... Esetleg megpróbálhatnál kölcsönkérni ismerőstől kúpot, akinek van otthon.

2013. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ha megint nagy sírás lesz, megpróbálom. Bár nem vagyok a gyógyszerek híve, a homeopátiában meg nem nagyon hiszek, de van mikor muszáj. Egyelőre úgy néz ki, kicsit alábbhagyott a dolog, mert csak néha-néha dünnyög. Viszont nem nagyon alszik annak ellenére, hogy már nagyon fáradt. De csak beájul, ha már nem bírja...
2013. dec. 24. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha lenne gyógyszertár akkor minden féle gyógyszer elött én dentinox gélt ajánlom. Annál jobb nincs én a bölcsesség fogam kentem vele és szupi volt. Csak Utána nurofen vagy panadol szirup. Nem tudom mennyi idős de én algopirint nem adnék nyugodt szívvel.

De nagyon házipraktika a szegfűszeg . Annak az olaja fájdalomcsillapító. Törd össze és kend be neki az olajával. Karácsony tájékán az biztos van otthon :)

2013. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam nem sír állandóan, de nagyon nyűgös tud lenni, és rágórohamok jönnek rá időnként, neki ilyenkor a dologel segít. Érdekes módon a dentinoxot hiába kenem rá, mintha semmi nem történt volna.

Múltkor én is kipróbáltam a dologelt, kicsapta a nyelvem a karácsonyi dió, nekem is segített.

2013. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tica0121 ***** válasza:
Biztosan van ügyeletes patika, mindenütt van. Egyébként olyan nagyon semmilyen szer nem fog neki használni. Adj neki kenyérhajat rágcsálni, vagy egy almát pucolj meg, hagy rágcsálja. (Persze, a kenyérhajat fogni kell, nehogy nagyot nyeljen belőle) Esetleg lehűtött kiskanállal próbáld meg kicsit megnyomkodni neki.
2013. dec. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a szegfűszeg meg a gél jó ötlet! :)
2014. jan. 1. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!