Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti mikortól mossátok a fogát...

Ti mikortól mossátok a fogát gyermeketeknek és hogyan?

Figyelt kérdés
Fiam már 3 éves, eddig is próbálgattuk olykor a fogmosást vizes kefével, volt időszak, mikor nem engedte, volt hogy igen, de nem mostuk rendszeresen. Nemrég vettem neki fogkrémet is, de még nem tudja kiköpni. Hogyan csináljuk?

2014. febr. 27. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy megjelentek az első fogak, már elkezdtük a tisztítást, akkor még a nenedent-es babafogkrémmel és az ujjra húzható kis szilikonos puha kefeszerűséggel.

Olyan 1 éves kora körül lett fogkeféje (direkt ilyen puhasörtés kicsiknek való) és elmex fogkrémre váltottunk.

Kb. 1,5 éves korától szereti ő fogni a fogkefét- az elején mindig együtt mostuk (tk. én mostam, ő fogta velem a kefét stb.), megtanultuk, hogy ki kell nyitnia a száját stb.

Most 3,5 éves, már legalább 1 éve mindig önállóan mos fogat, amíg egy kis krokodilos homokórán lepereg a homok- aztán hív engem, jövök és megmosom neki én is (hátul, felül azért még nem tudja normálisan megmosni).

2-6 év között adható gyerekfogkrémet használ (most éppen az almás ízű krokodilos vademecumot), mikor mit, elmex, vademecum, signal- a ráírt életkorra figyelek, ő meg választ a figurája alapján.

Signal letapasztható színes, talán egérke mintás fogkefét használunk, szigorúan cserélem 3 hónap után, vagy néha előbb is, mert bizony szükséges (szétáll a sörte).

Fogmosópohárból kiköpni a vizet olyan 2-2,5 éves korától tudja, csinálja.

Egyébként ne aggódj, ha lenyeli, az sem nagy tragédia, ezeket a fogkrémeket még le lehet nyelni.


Nagyon-nagyon fontos lenne, hogy rendszeres legyen a fogápolás, napi legalább 2*! Oviban is kérdezz rá, hogy ott figyelnek-e a fogmosásra (szerencsére nálunk igen, és komolyan is veszik)- ilyen idős kisgyerek már mindent eszik, délután még alszik- szóval ha nem mossátok a fogát minden nap, akkor hamar szuvassá válhat és a fogtömés semilyen életkorban nem egy kellemes dolog.


Ha kell határozottan, de igenis vedd rá a fogmosásra, a napi higiéné része- mutassatok példát neki (van, hogy mi együtt mosunk fogat a csapnál, vagy ő a kádban ülve, én a csapnál állva- pont azért, hogy lássa, hogy ez normális, napi dolog, sőt menő dolog fogat mosni).

Engedd meg neki, hogy válasszon fogkefét, nyomhassa ő a fogkrémet (akár a tiédet is).

Nálunk a kádban ülve van az esti fogmosás- mielőtt kiszállunk- de te is ki tudsz alakítani valami kis rutint.

Nagyon fontos lenne, mert baj lesz a fogaival, ha csak hébe-hóba van mosva!

Sok sikert.

2014. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb ugyanúgy, ahogy előttem írták. Nálunk az ujjrahúzós fogkefe ne vált be, de van (volt?) a dm-ben 3 db-os babafogkefe. Annak a 3. darabja a már igazi fogkefe, az első kettő csak puha műanyag végű, nagyon szerették fognövesztés közben rágni. Mindig fürdés közben kapták meg.

Fogkefét mi is Signalt meg Colgatet veszünk, mikor mi tetszik meg. A 20 hónapos a kádban mos fogat (az apja mossa), a nagy más a mosdónál állva. De semmi baj, ha a gyereknek való fogkrémet lenyeli. A kiköpést is hamar meg tudják tanulni, mert lehet vele viccelni.

2014. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szintén az első fogak megjelenésétől ujjra húzható fogkefével, majd rendes fogkefével. Most már magának mossa napközben, én csak este sikálom át. Két éves a fiam, fluoridmentes fogkrémet használunk, pont a lenyelés miatt.
2014. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom, van már 8 foga, de még nem hagyja, hogy mossam a fogát.

Ha én mosnám neki, összeszorítja a száját, ha a kezébe adom meg csak szétrágja.

2014. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elso fog megjelenesetol, 5 honapos volt akkor. Ugy, mint az elso, elsozor ujjra huzhatoval, aztan jott a gyerekfogkefe. Elsozor csak en mostam vele, kb 1,5 eves kora ota o "mossa" egy par percig (de inkabb csak harapdalja), aztan en sikalom. Mi szerintem havonta veszunk uj fogkefet, annyira szetmegy a harapdalastol.

Telen mult 2 eves, o meg nem tudja maganak rendesen mosni, csak a napi rutin resze, igazabol mi mossuk neki, napi ketszer.

Elmexet szoktunk mi is venni.

2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!