Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hány napon keresztül lehet...

Hány napon keresztül lehet adni 10,5hónapos babámnak fogzási idején a Panadolt?

Figyelt kérdés
fogzik és nagyon megviseli már 3napja esténként csak gyógyszer után tud elaludni.

2014. márc. 1. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Rajta van a panadolon, hogy meddig lehet neki adni, azt azért el kellene olvasni mielött beadja az ember neki.

A panadol fájdalom csillapító és egy komoly gyógyszer, én csak akkor adnám be neki, ha érezném, hogy komoly fájdalmai vannak. Közel sem biztos, hogy fogfájása van, vagy az annyira erös. Lehetség,hogy csak növekedési fázisban van, nem akar elaludni, és ezzel harcolja ki, hogy te ott legyél, hogy dadusgasd, hogy tovább fent legyen.

Ha nagy fájdalma van akkor játék közben is sír, nyomott, és nem akar semmit csinálni. Ha csak elalváskor sír akkor közel sem biztos, hogy fájdalma van neki.

2014. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2-3 nap.

Ma már ne add.

Vegyél dentinoxot. Azzal kend be

2014. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es el olvasom csak van mikor tovább is lehet a gyógyszert adni. és igen fogzik mert látom az ínyén hogy pár nap és áttöri a foga. te ha 1,5órán keresztül keservesen sír és sehogy nem akar megnyugodni. akkor hagynád tovább sírni? mert én nem.
2014. márc. 1. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Akkor adok a kislányomnak Nurofent/Panadolt, ha lázas. Fogzásra van a Dentinox, lányomnál a Dologél jobban bevált. Masszírozd az ínyét, de ne adjál neki szerintem többször. Lehet még 2 hét is, amíg kijön a foga, addig akarod adni neki?
2014. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Maga a fog áttörés nem tart tovább 2-3 napnál. És az szokott nagyon fájni. Amikor az utolsó 4, vagyis a leghátsó fogak jönnek, azoknak az ínyáttörése tarthat tovább, akár 1 hétig is.

Tehát akkor lehet és akár érdemes is fájdalomcsillapító gyógyszerhez folyamodni, amikor konkrétan már töri át az ínyt a fog. Mert ez, ami igazán nagy fájdalmakkal jár. Amíg ez nem következik be, addig valóban a helyi kezelés a jó, vagyis az ínyét kenni. Mert maga a nyűglődés tarthat akár 1-2 hétig, ami néha-néha fájdalmat okoz. De konkrét fájdalomcsillapítót adni abban a 2-3 napban lehet, amikor töri is át.

Tehát fogzás idején valóban nem lehet 2-3 napnál tovább adni. Indokolt esetben, tehát ha komolyabb gyulladás van, akkor lehet tovább is ezeket a készítményeket alkalmazni, de csakis orvosi utasításra. És akkor az orvos mondja meg, hogy azt 5 napig vagy 1 hétig is lehet adni.

2014. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos h a fogàtól sír folyamatosan? Úgy tudom az lüktető, de nem folyamatos, tehàt kizökkenthető fàjdalom. Nem a füle, torka?
2014. márc. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajnos a foga miatt sír mindig ez van ha jön a foga (sajnos én is ilyen voltam kicsi koromban)
2014. márc. 1. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!