Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Rekedt babahang együtt járhat...

Rekedt babahang együtt járhat a fogzással, illetve van itt olyan anyuka, akinek szopi-sztrájkolt a babája?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam, és 2 napja nem fogadja el a cicit. Egyszer félálmában sikerült megszoptatni, de 2 napja nem szopizik, az eddigi napi 5-6× helyett. Ilyenkor mit adtok neki anyatej helyett? Tápszert? Vagy fejjem le a tejet, és azt kapja? Ő pohárból iszogat és kanalazgat már, de a hajnali ébredéssel bajban vagyok, hogy ne ébredjenek fel a testvérei a sírásra... Cumisüveget nem használunk, itassam meg pohárból pici vízzel? Ma reggel egy gyors tejpépet készítettem neki hajnalban, de érdekelne, ezt mások hogy szokták, ha nem cumisüvegezik a baba. Üveges ételeket nem adok neki, magam párolom és turmixolom a főzeléket, gyümölcsöt neki, amit ugye hajnalban mégsem lehet. Készítsem neki el este? Ha valaki hasonló cipőben jár/járt, érdekelne, hogy oldotta meg :)

2014. ápr. 6. 15:04
 1/6 A kérdező kommentje:
valószínűleg fog lehet a dologban, felül jön neki mindkettő, ezt kifelejtettem :)
2014. ápr. 6. 15:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Tejpépet adok neki reggel este, napközben meg főzeléket, gyümölcsöt.

Pohárból vizet kap.

Nálunk akkor nem evett ha fájt a torka, s akkor volt berekedve

2014. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De enni eszik, csak szopni nem akar. Én is gondoltam torokra, de semmi más tünete nincs. Nálatok volt valami más is?
2014. ápr. 6. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém hamarabb kezdte a sztrájkot, és a héten teljesen elválasztotta magát, most lett 9 hónapos. Tápszert, cumisüveget egyáltalán nem fogadott el az utolsó 3 hónapban.

Azt sikerült kitapasztalni, hogy egyedül a Beba HA1-et tupperes cumisüvegből kizárólag éjszakai, hajnali ébredés esetén hajlandó elfogadni-erre is 2 hete jöttem rá. Ebből a cumiból csak annyi jön amennyit ő szív, nem csöpög egyáltalán. Reggel, délelőtt meg jöhet a pép, aztán főzelék és sorban a többi. De a reggeli szopi alternatívája megoldódott.

2014. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ártana elvinni az orvoshoz.

Nálunk két dolog okozott rekedtséget. Az egyik, ha sokat sírt vagy sikongatott vagy kiabált a fiúnk, de ez volt a ritka, amitől inkább berekedt, az pedig a vírusos gégegyulladás, ami gyakran járt együtt étvágytalansággal. És ha ilyen vírusfertőzést éppen fogzás ideje alatt kapott el, olyan is volt.

Tehát fogzás idején a babák immunrendszere legyengülhet és fogékonyabbak lehetnek a kórokozókra, pl. vírusokra. És ilyenkor sokszor a szülő szinte mindent a fogzásra fog, pedig valójában a fogzáson kívül a többi tünetet maga a vírusos fertőzés okoz. Tehát elképzelhető, hogy szimplán a foga jön, de ha rekedt a hangja és étvágytalan, akkor nem kizárt akár egy vírusos gégegyulladás. Szerintem nézesd meg orvossal, mert ha bekukkant a torkába, akkor lehet hogy látni fogja, hogy be van neki gyulladva és akkor attól nagyon is étvágytalan lehet. Tehát fáj neki, hogy jön a foga, plusz fáj a torka. És ilyenkor az orvos tud írni gyulladáscsökkentőt-fájdalomcsillapítót, amivel már is jobb lesz.

De persze csak a saját tapasztalatomat írtam le. Mert nálunk tényleg ahogy rekedt a fiúnk, egyből orvos, aki egyből vírusos gégegyulladást állapított meg. A 3 és fél év alatt 3-4 alkalommal volt ilyen a fiúnknak.

És ilyenkor nincs recept, ha kijönnek a fogak-vagy mikor már nem fogzott, de meggyógyult, utána rendeződött nálunk mindig az étvágy is. De addig valóban inkább ment a folyadék, mint a szilárd étel, vagy inkább szinte semmi.

2014. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Épp most beszéltem a védőnővel, aki szintén azt ajánlotta, hogy orvos nézze meg, úgyhogy ma elvisszük. Érdekes, hogy enni eszik, de cicizni nem akar. A védőnő szerint semmi gond, elválasztotta magát, adjak neki tápszert :( Én azért még próbálkozom vele, hátha elmúlik a fájdalom, utána újra fog szopizni, még jó lenne egy pár hónapig :)
2014. ápr. 7. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!