Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás miatt soha nem alszunk...

Fogzás miatt soha nem alszunk normálisan!?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos, soha egy éjszaka nem aludtunk legjobb éjszakán 3 szor ébredt ami életébe kb 3-szor volt, amúgy mindig óránként, de gyakran fél óránként felébred, fel sír stb! Borzasztóan ki vagyok már! Hozzászoktam teljes mértékbe hogy nagyon maximum 2 órát alhatok egy huzamba ami nagyon ritka, de érzem magamon, a szervezetemen, az idegrendszeremen mindenen hogy már nagyon ki vagyok merülve! Születése óta ez megy, akkor a hasára azóta a fogára fogják! Aki volt hasonló helyzetbe mire számíthatok? még ki nem jön a 20 fog ez már így marad? egyáltalán bízhatok abba, hogy akkor fog egy picit jobban aludni?
2015. jan. 2. 12:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hós, most jön a 17. foga. Eddig 3x volt olyan, hogy aludt este 9-től vagy hajnal 4-ig, vagy 6-ig. Azt hittem megzavarodok, mert nappal sem aludt, csak hihetetlen kínlódós altatás után 20-30 percet. A hibát én is magamban kerestem, de nem tudtam már mit tenni vele. Megpróbáltuk sírni hagyni, hogy majd magától alszik, hányásig őrjöngött a kiságyban, de nem aludt. Kb 1 éves koráig hajnal fél5-5 körül felkelt, és csak 8 után aludt vissza. A férjem korán elment dolgozni, egyedül voltam vele. Volt, hogy a wc-n ülve elaludtam a szagelszívó zúgására, a kézmosó kagylóra borulva.

A gyerekorvos barátnőm ( 55 éves, nem ma kezdte) azt mondta találkozott már ilyennel, ha kinn az összes fog, valószínűleg jobban fog aludni. Az idegrendszere is kb 3 éves korára megérik annyira, hogy ne legyen ilyen éber, és nyugtalan éjjel.

Amikor nagyon nem bírjuk éjjel, és tudom hogy szenved, akkor Panadolt kap lefekvéskor, és hajnal 2 körül is. Olyankor csak kb 2x kel...

Kitartás, teljesen együttérzek veled.

2015. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os mit gondolsz mikor jön a babád utolsó 2 foga? ha kijött megosztanád velem, hogy lett-e változás alvás ügybe? Kedves 7-es nálatok hány fog van ? Kedves 8-as igen cicista még a kisfiam , aminek sokszor örülök, mert egyébként az evése nagy 0 sokszor beszéljük is, hogy nem tudom mi lenne, ha nem szopizna, sajnos nem tudom, meg nincs is kire hagyjam éjszakára, sajnos ezt az elején én rontottam viszont el, hogy csak én altattam és ez a mai napig így van, soha senkivel nem tudott még elaludni, inkább sír bármit csinál, de aludni csak velem képes :/ 9-es a Sedatif pc-t hogy adod olyankor neki? Nekem is van itthon, már nagyon-nagyon régóta várom , hogy na most már adok neki, volt már hogy fel is oldottam egy tabit de aztán kiborítottam, mindig volt valaki aki lebeszélt róla, pedig hát homeos baj nem lehet nem?! mennyi idő után segített? mert amúgy sok jót is hallok erről a bogyóról. 10-es persze , hogy kérdeztem már az orvost, az elején kedvesen mosolyogva közölte első gyermek frissen szült anyuka még fáradt és felnagyítja a problémát, nem hitte el hogy nem alszik a fiam napi 16 órát , egyszer a kezébe adtam hogy tessék vigye haza aztán akkor számolja mennyit alszik, akkor a hasára fogta, most már a fogára, meg hát átveszi az anyuka ritmusát bla bla , jaaaa hát mondom én valahogy nem ébrednék magamtól meg éjjel vagy félóránként :D amúgy voltam vele csomó helyen hogy nincs-e valami szervi gond, fül orr gégészet, hasi uh, vérvétel stb, hála ég minden oké vele! 11-es igen mikor már én is nagyon nehezen bírom akkor adok neki panadolt, nálunk is az hat a legjobban a nurofen sokára meg nem igazán hat az algoflex nagy 0 , akkor annyi hogy éjjel 1-2-ig kétszer ébred utána megint nagyon sokat! a viburcolt szoktam néha kúraszerűen adni de már olyan sokat kapta szegénykém életébe hogy mindig nagyon fél húzza a fenekét pedig egy pillanat alatt beadom neki! Nagyon köszönöm mindenkinek a választ
2015. jan. 3. 12:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Sedatif pc: én kúraszerűen használom,de szerintem rá is van írva,hogy kell használni.

Mivel utána már enni-inni nem ajánlott,én fél tablettát szoktam feloldani és kiskanállal "beveszi" vagy hogy is írjam.Vacsora után.Sajnos nálunk vacsi után még 3 óra szórakozás van,játék és böfögés,mert ha egy pici levegő is bent marad,ordítva ébred.Ezért 6 körül vacsi és így 9kor alszik el jó esetben.Viszont ha kap egy kis segítséget,jobbat alszik,nem ébred fel sokszor,esetleg 1x.Viszont egyszer fél tabletta semmi nem ért még,azt hiszem a 3.nap lett jobb,de én nem adtam egyszerre egy hétnél tovább azért.

Állítólag nem káros,én biztos,ami tuti alapon így használom,így időnként legalább jobb éjszakánk is van.

2015. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Meddig voltak jobb éjszakáitok? Kíváncsi leszek, tegnap este elkezdtem én is! 5 napot adok ennek a bogyónak
2015. jan. 5. 12:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! Elolvastam az összes hozzászólást és teljesen ugyanaz a helyzet velem és 14 hónapos kisfiammal mint nálatok! Én is hulla vagyok már! A védőnő pont ma ba.zott le hogy még mindig cicivel nyugtatgatom ejjelente a sokszor 20percenként megébredő, ordító, egész napos,kézben levő,rosszul evő nyügös kisfiamat! Szerinte erről az egészről én tehetek és a fiamnak kutya baja, ő inkább értem aggódik, mert én tul parázós vagyok! És hogy haggyam ordítani már kicsit s gyereket mert igy ennek sose lesz vége! :(

Hát nagyon megnyugtatott :(

Nálatok van már valami változás azóta? Mert én is szörnyen el vagyok keseredve'

2015. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!