Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek rendellenesen jött/tek ki babájának a foga/i?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kisfiam. alul már régóta megvan a két középső metszőfoga, de most úgy néz ki mintha mögötte jönne egy újabb fog..Volt már valakinek hasonló?Mit lehet ilyenkor tenni?
2015. aug. 19. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidd el az nem egy másik fog. Először én is azt hittem a kislányomnál. :-)
2015. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, létezik olyan elváltozás, hogy a szokásos két szett fogcsíra helyett sokkal több van.

Extrém esetben akár az egész szájpadlást is beboríthatják a fogak.

Ha valakinek kettőnél több szett fogcsírája van, akkor dupla fogsora lehet. Ezt fogorvos tudja kezelni, főleg fogeltávolítással és fogszabályzással.

De amíg nincs meg az összes maradandó foga, addig nem érdemes foglalkozni vele, ha tényleg ez lenne is a helyzet.

2015. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én attól tartok,hogy az pedig újabb fog/ak ..fog előtöréses tünetek is megvannak,gondoltam is hogy pár nap és kibújik annyira nyűgös már napok óta.. és ma vettem észre a fog mögött ,hogy van ott valami.teljesen olyan mintha új fog lenne...Mi más lehetne?egyébként 6 foga van alul 2 felül 4
2015. aug. 19. 23:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen a két alsö metsző mögött én is láttam két fehér csíkot, mintha újabb fogacskák jönnének. De nem, utólag azt mondanám, hogy akkor nőttek jobban ki a fogai. Vagy nem is tudom, hogy írhatnám le normálisabban. (pedig már 6 hónaposan kijött az első fog) Most 19 hónapos és én is pár hónappal ezelőtt tapasztaltam)
2015. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!