Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti adtatok panadolt fogzásnál?...

Ti adtatok panadolt fogzásnál? Mennyit, mikor? Honnan tudjam hog igazán szüksége van rá?

Figyelt kérdés

A kisbabám eddig sem volt az a tipikus éjszaka átalvója (sőt) de amióta fogzik nagyon rosszul alszik. Előző éjjel 3 órát ébren volt az éjszaka közepén mert nem tudott elaludni. Viszont nem vagyok benne 100%ig biztos hogy csak a fogzás miatt. Így nem merem gyógyszerezni. Az orvos pedig rám bízta hogy nyugodtan adjak amikor úgy gondolom, hiszen én is enyhíteném nyilván a saját szenvedésemet is.

Na mindegy, szóval a lényeg hogy mennyire szabad adogatni neki panadolt?

Ilyen sose volt még hogy ennyi ideig ébren volt éjjel. Akkor ez biztos a fogzás, nem?

Nyilván ezekre nem is lehet válaszolni... csak annyira nem tudom.


2015. dec. 19. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magnál a fog áttörésénél adtam konkrétan fájdalomcsillapítót. Tehát a kisfiamnál már 3 hónaposan megindultak a tipikus fogzásos tünetek, akkor Dologéllel kentem az ínyét, 5 és fél hónaposan bújtak ki az első fogak, akkor is egy darabig működött a Dologél, de utána már nem engedte kenni, így amikor áttört, olyankor egyébként sokkal keservesebben sírt és tényleg sokat volt ébren, volt nyugtalan, akkor ment a fájdalomcsillapító. És maga a fog áttörése okoz igazán fájdalmat, de ez pár nap alatt megtörténik, ezért is van, hogy 3 napnál tovább nem lehet egyhuzamban adni, max. nagyon durva esetben 5 napig.
2015. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp tartsd be a gyógyszer papírján javasolt mennyiséget, ha már úgy érzed más nem segít.


Én a gyógyszertárban kértem gengigél-t (azt hiszem az a neve) ott keverik ki fogzásra, ínyre van. Van benne egy kis zsibbasztó így napi 3x egy borsónyit lehet adni neki. Én a cumijára+ ínyére szoktam kenni (szétkenem a cumin a maradékot az ínyére) elnyammog rajta és könnyebben el is alszik. Ha csak simán nyűgösnek látom, hogy azért nem alszik olyankor Dologélt használok ugyan úgy, annak is kellemes íze van, és megnyugtatja, ha nyűgös este, ezt többször is lehet. Gyógyszert, kifejezett fájdalomcsillapítót nem adok neki egyáltalán.

2015. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

KKöszönöm a válaszokat. Mi dentinoxot szoktunk rákenni, de ugye azt sem ajánlott túl sokszor... És már nem is látom hogy nagyon segítene. Veszek majd dologélt és ezt a gengit id megnézem. Még nem hallottam róla.

Amúgy most elolvastam a panadol betegtájékoztatóját és azon az áll hogy a 3 napot csak ha az orvos is támogatja, akkor meg lehet haladni. Hát nekem végülis támogatta. Na de eddig amúgy nem itattam vele literszámra. De szerencsétlent ma éjjel "begyógszerezem", ha jobban alszik akkor lehet hogy még holnap is kap.

2015. dec. 19. 14:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Hú de drága ez a gengigél. Megéri?
2015. dec. 19. 14:17
 5/15 anonim ***** válasza:

A gengigélt én 400 forint körül vettem, akkor nem az a neve. A Dologél drága, kb 1500 körüli 25ml, de megéri.


A kikevertet megkeresem, mert ezek szerint rosszul emlékszem a nevére.

2015. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, akkor csak hasonló a neve, most alszik a kicsi, ott van a szobában az is. De ha bemész a patikába és rákérdezel, hogy van-e fogzásra kikevert patikai gél akkor megmondják, hogy mennyi, általában szoktak tartani, vagy kikeverik kérésre. Nem drága én olyan 400 ért vettem, bár ez patika függő is.
2015. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszi. De akkor a gengigél nem lehet hogy (sokkal) jobb? Mindig aszerint nézem a dolgokat hogy minél drágább annál jobb mert biztos a minőségért fizetek. De általában pofára esek:)
2015. dec. 19. 14:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Rákerestem a gengigélre, de az összetevőt nem találom, azt a "gyári" gélt nem ismerem.


Nem mindig jó ami drága, mert van amikor a gyártó nevét kell kifizetni.


Nekem a dologél vált be, a piros tubusos, illetve a gyógyszertári kevert.

2015. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lina63 ***** válasza:

Dologélt vettem azzal kentem néha az ínyét, de ha annyira odavolt (szerencsére, ha kb 3 alkalommal) akkor panadol baby-t adtam neki, de azt is úgy, hogy amit írtak adagot azt mindíg lefeleztem, de csak este ha nem tudott elaludni.

Amúgy nálunk amint áttört a fog onnantól kezdve nem "tépte" a száját és nem is mászott bele könyékig.

2015. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És ha este adtál neki az elég volt az egész éjszakára? Vagy éjjel esetleg még utánpótoltál?
2015. dec. 19. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!