Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 8 évesnek még egy tejfoga sem...

8 évesnek még egy tejfoga sem esett ki ez normális?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak 12 hónaposan még csak alul volt 2 fogacskája!!

Viszont hátul már egy egy maradandó foga is jött ki!!

Voltunk fogászaton mivel észrevettem hogy elöl már jött ki egy foga vagyis dupla lesz!!

A doktornő közölte alapvetően szépek a fogai viszont oldalt két kicsi luk van 2 fogán is !!

Nagyon el vagyok keseredve hogy már van lukas foga!!


2016. jún. 20. 22:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat kissé összetett a problémánk!!
2016. jún. 20. 22:53
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy egyevesen meg csak 2 foga volt, az hogy jon ide?

Ha hatul mar van maradando foga, akkor hogy lehet, hogy nem esett meg ki egy tejfoga sem? Ezek a maradando fogak hova nottek akkor?

Az mit jelent, hogy elol dupla lesz a foga?

Milyen fogai lyukasak? Tejfog vagy maradando? Ha tejfog, akkor majd kiesik, ha maradando, akkor be kell tomni.

2016. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Akkor most fuss neki újra a kèrdèsnek!
2016. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Úgy jött ide hogy leirtam az egész fogzási történetet, mit nem lehet ezen érteni ???

2. hogy lehet úgy hogy így ahogy leírtam !!

Nem esett még ki egysem !! Csak tudom!!

Értelmesebb válaszokat vártam nem visszakérdezést!!

2016. jún. 20. 23:16
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem en nem voltam bunko, azert kerdeztem vissza, mert ennek igy nincs ertelme. Ha valaszolnal a kerdeseimre, talan erthetnenk, hogy mit akarsz, de igy nem nagyon. Mellesleg a sok felkialtojeltol iszonyu indulatosnak tunik a szoveg, amit irsz.
2016. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
(Amugy, ha most voltatok fogorvosnal, miert nem kerted ki az o velemenyet?)
2016. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 22 évesen van tejfogam. Ne mozgasd neki, idovel majd kibujnak
2016. jún. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Mit nem lehet érteni???

Pl.azt,amit leírtál!!

Olvasd már el még egyszer!

8 évesen nem esett ki egy tejfoga sem,de 1 évesen csak 2 foga volt,meg lyukas,meg blablabla

Írd már le normálisan mit szeretnél!

2016. jún. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Idióta kérdésre,idióta válasz... Na puszcsi :-)
2016. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo vitaba inkabb nem folyok bele.

A fogzasi sorrend ugy nez ki, hogy a 20 tejfog utan elso korben 4 hatso orlo erkezik meg, azaz a tejfogak mogott fent, lent, bal es jobb oldalon egyarant lesz egy-egy csontfog.

Ezt kovetoen lehet szamitani arra, hogy a tejfogak lazulni kezdenek, majd cserelodnek, altalaban a nagymetszok lent az elsok, majd jonnek a kismetszok, fent-lent, akar vegyesen is, nincs sorrend.

Azutan az osszes tobbi.

A lyuk elofordul, be lehet tometni a tejfogat is. Ha orlofog, akkor foleg erdemes, mert azok keson cserelodnek.

Nekem ket gyerekem van, az egyiknek 4 evesen mar kijottek a csont orlok es 5 eves koratol potyognak a tejfogak. Most 7 eves es meg mindig csak a metszoket cserelte le.

O hamar fogzott babakent is, nem tudom hogy van-e osszeffugges, de 4 honaposan mar 4 foga kint volt es 16 homapos korara mind a 20 tejfoga megvolt.

A masik fiam kesobb kezdte cserelni a fogakat. Most 6,5 eves, epp kiesett az also ket nagymetszo. Egyebkent par honapja bujtak ki a csont orlok.

A fogsora gyonyoru, pici koratol kezeljuk rendesen, fogmosas reggel-este szigoruan, rendszeres fogorvosi kontroll es vizet iszik, alkalmankent uditot. Pici koraban is csak vizet kapott, nem cukros teat es egyebeket.

Ennek ellenere mar 3 orlofoga lett lyukas, hiaba az odafigyeles. 2 lyuk feluletes volt, de gyorsan betomettem, mert az elso lyuk is igy kezdodott, azt a regi fogorvosunk nem tomte be, vegul ciszta lett belole, begyulladt es gennyes volt. Azt a fogat meg kellett nyitni, tulajdonkeppen csak a pereme maradt meg, hogy tartsa a helyet a csomtfognak, igy nem tolodik majd a fogsora.

Mindez altatasban tortent vegul, mert autista es maskepp nem ment. Eredetileg meg egy pici, kb 3 perces tomes lett volna...

De persze ez egyeni, ismerek gyereket, akinek 2 eves koratol egy ep foga nem volt szinte, csak fekete csonkok vannak a szajaban. Megsem gyulladt be igy neki egy sem, az enyem meg egy lyuk miatt ennyit szenvedett.


A dupla fogrol nem tudok nyilatkozni, olyan meg nem volt nalunk.

2016. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!