Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évesnek,39,2 fokos láznál,...

2 évesnek,39,2 fokos láznál, hideg végtagok. Normális?

Figyelt kérdés
Egész nap lázas a lányom, de eddig az egész teste meleg volt, már 2-szer kapott lázcsillapítót, ami segített is, de mindig felmegy. Más tünete nincs. Most újra felment, beültek apával hűtőfürdőbe. Viszont nem tudom mitől lehettek most hidegek a végtagjai. Valami tipp?
2013. aug. 27. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő után persze, hogy hidegek a végtagjai. Nem hűtöttétek nagyon ki? Lehetőség szerint most ne kezdjétek melengetni, mert abból lehet jó kis lázgörcsöt varázsolni. Maximum egy kis takaróval takard be. Ha félóra múlva is még extrémen hidegnek érzed a végtagjait akkor hívd fel az ügyeletet.
2013. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdő után lehetnek hidegek a végtagok, sőt a törzs is! néha csak a fej tűzforró! Egyébként meg a végtagokból a vér ilyenkor a törzs és a fej-agy felé összpontosul, ezért hideg a végtag!

Nekünk hogy le tudjuk hűteni a magas lázát, állandóan borogatni kellett. még a hűtőfürdők után is! szóval ha lázas akkor ráfektetem egy törölközőre és borogatom, neki nem válik be a betakarod és kiizzadja dolog mert extrém magas lázat produkál, szóval szegény ha rázza a hideg egy vékony lepedőt engedek de csak a derekáig!

2013. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában akkor hidegek a végtagok amíg megy fel a láz.

Ha már elérte a maximális hőfokot (amit a szervezet épp hasznosnak gondol), onnantól melegednek a végtagok is.

2013. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg, bocsi... Szóval még fürdő előtt mikor megint felment a láza voltak hidegek a végtagjai...Homloka, teste forró, kéz- és lábfeje viszont az átlagosnál hidegebb volt.
2013. aug. 27. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor azért volt hideg, amit írtam, mert még ment felfelé a láza, ez természetes élettani jelenség.

3-as voltam

2013. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-as nak teljesen normális, hogy hidegek a végtagjai. Nem kell ezért bundatakaróba tekerni, nincs semmi probléma. Ha lázas csillapítsátok, ha nem akkor pedig egy könnyű takaró is elegendő, ha vacog pedig intő jel, hogy megy fel a láza. Mikor megy le akkor pedig izzadni fog.
2013. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg megy felfelé a láz addig a végtagok hidegek, mert a szervezet a maghő magasan tartására koncentrál, a periferiális keringés lassul, így a végtagok kihűlnek. A láz csökkenésének legbiztosabb jele ha a végtagok ismét melegek, mert ilyenkor a teljes testfelületen megindul a hőleadás.
2013. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így igaz, amikor megy fel a kislányom láza, mindig hideg a kézfeje. Ebből tudom, hogy még megy fel a láza.
2013. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!