Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mitol romlik ilyen koran a...

Anna-Lara kérdése:

Mitol romlik ilyen koran a foga a szinte keteves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 honapos most,eszrevettem ket hete hogy kis fekete lyuk van a fogaban lennt,majd fennt is(hatso fogak nagyorlok),fogorvoshoz elvittuk aztmondta kalcium hiany okozhatja es gyengek a fogai...Lehetseges okai meg az alabbiak is lehetnek:tapszeres baba volt vegig,a teat cukrosan csak egy honapja issza addig siman es mezzel itta neha...az elso 4 fog kibujasa utan rendszeresen mostam mar alaposan a fogait puha fogkefevel-erre odafigyelek most is..es tejtermeket sot kalciumot is kapott es kap idokozonkent.Buntudatom van hogy hol ronthattam el,mert allitolag keves a pelda ra hogy ilyen koran romlani kezdenek a tejfogak.Es aggodom hogy fajhat e vagy fajni fog neki.Fogorvos kremet adott amivel bekell este kenni a fogakat es aztmondta tovabbra is mossam jol meg egyebet nem tehetek..Edesseget nem szereti a csokit sem ette soha csak ritkan a mezespogacsat.Most delben is fogat mosok neki es nagyon keves mezet teszek van hogy ki is hagyom a teajabol.Meg mit tehetnek erte mert ugy sajnalom hogy ez a helyzet vele?Javaslatotok van esszeru?Esetleg jart mar igy valaki kozuletel ill. Onok kozul?Elore is koszonom ha valaszolnak.

#kisgyerek #aggodalom #korai #Fogromlas #kalciumhiany
2017. ápr. 23. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Éjjel eszik még? Ha igen az okozhatja, mert éjszaka nyilván nem mosol neki evés után fogat. Amúgy a méz tilos 3 év alatti gyereknek, mert botulizmust okozhat.
2017. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Genetika, cumi, cukor -a méz is cukornak számít.

Barazda beontes, a fogorvost kérdezd meg mikortól lehet

2017. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Fájni nem fog neki, a tejfognak nincs gyökere.
2017. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól még fáj, utolsó
2017. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

A mez tomeny cukor. Itt rontottad el ( egyebkent sem szabad mezet adni 1,5-2 eves korig) .

Most meg cukros tea. Hat, ne csodalkozz :(

2017. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Botulizmust egyeves kor alatt okozhat a mez (a parom mehesz),ejjel nem eszik,teat ker neha vagy vizet csak .
2017. ápr. 23. 22:29
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

1,5 de inkabb ket eves kor.

Mehesz a ferjed, es nem mondta, hogy a mez tomeny cukor, es elrohasztja a gyerek fogat ?

2017. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Ott rontottad el kerdezo, hogy cukrozod a teajat es mezet adtal neki.

Most mar nyilvan nem tudod ezt visszacsinalni, viszont torekedj arra, hogy csak vizet igyon, vagy teat cukor nelkul. A cukros/mezes teara amugy is csak szomjasabb lesz.

En nem ertem, hogy a babakat miert kell mindenfele lottyre szoktatni. A viz a legtermeszetesebb es legegeszsegesebb valasztas. Tudom, hogy sok gyerek eloszor nem fogadja el, de nem azert, mert nem jo, csak mert furcsa nekik tej/tapszer utan... de par nap alatt megszokjak. A viz nem rossz es nem ellenseg. Nincs olyan, hogy valaki nem szereti, ha szomjas. max az izesitett valamit preferalja.

Azon is majdnem elajultam, mikor az egyik baratnom mondta, hogy soha ne adjak semmi mast inni a babamnak vizen kivul, mert o mindig gyumolcslevet adott az ovenek, mert azt hitte, hogy abban nincs cukor (??????????? Az a legdurvabb, hogy szakacs, azert tisztaban lehetne az ilyen dolgokkal egy picit, hogy MINDEN gyumolcsben van cukor, még ha nem is hozzaadott..), es nagyon hamar tonkrementek neki is a fogai.

2017. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A cukros tea ugye...szerintem is az meg nekem is gyengek a csontjaim tehat ha orokolheto..elrontottam de tanultam a hibambol..es igen a cukor az egyik legnagyobb gyilkos a szervezet szamara...a cukros teat ugy kell elkepzelni hogy meghintettem 200 mili teat 5 gr cukorral kabe es az ejjeli teajaba soha nem kapott cukrot mert a mentatea amugy is kellemesen edeskes.Mezzel meg elertunk volna de a gyerekorvos aztmondta hogy kaphat 1 eves kora utan..es a paromnak ez a szakterulete marmint a mezrol nagyon sokat tud..ha tudom hogy art biztos nem adok a gyereknek.Most keso bankodni,tehat megoldast probalok keresni ha van-lehet hogy nem jo helyen de mindenutt probalom.
2017. ápr. 23. 23:34
 10/14 A kérdező kommentje:
Es ugy tudtam a mez nagyobb mennyisegben karosithatja a fogzomancot es nem megfelelo szajhigienia mellett.nem mindennapos volt a mezes teakostolo,elhittem a gyerekorvosnak hogy keveset kaphat hetente 2x.egyetertek abban hogy a kicsi vizbol igyon a legtobbet es iszik is a kisfiam hol teat hol vizet-ezentul siman fogja kapni a teat esetleg keves citromcseppel mert imadja a gyumolcsoket(narancsot,almat foleg) .
2017. ápr. 23. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!