Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Plusz kalciumot hogy?

Plusz kalciumot hogy?

Figyelt kérdés

lehet hogy netto baromság, mert a védőnő mondta, de azért megkérdezem...

szóval, 9 hós lesz a kislányom, napi 2x eszik 210ml tápszert, amúgy babakaját. Még nincsen egy foga sem. Védőnő szerint kevés a kalcium, azért. Lehet egy ekkora babának pluszban kálciumot adni? Milyen formában? Esetleg van valami olyan csepp, mint a cebion, amit már ő is kaphat?


2017. máj. 31. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem azért fogtalan még, mert nem eszi meg a napi fél liter tápszert..


1) genetika melyik babának mikor jön a foga

2) gondolom zöldséggel és gyümölccsel eteted, azok közül is van amelyikben szép mennyiségben fordul elő kálcium.


A napi fel liter tejalapú táplálás jó lenne, de az enyém sem ette meg. Nem tudtam vele mit csinálni. Nem kellett neki és kész. Napi 3,5-4 deci között fogyott szóval még ennyi sem. Gondolom aki szoptat se méri meg, hogy egészen pontosan mennyit is óhajt szopizni a baba.

2017. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként nézd ezt a táblázatot:

[link]


Te tudod ezek közül mit eszik és mennyit, én törekedtem a kálciumdús ételekre.

Sinlacot/Sinemilt kap? Abban is van bőven kálcium.


1-es

2017. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, sinemilt, uzsira azzal keverem a gyümölcsöt
2017. máj. 31. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy adtam. Amúgy később több tápszert is elfogadott (tejallergiás úgyhogy tápszeres közel 2 évesen is) aztán a sinemilt elutasította de akkor már a fél litert is megitta tápszerből, én elhiszem, hogy tudják miből mennyire van szükségük. :)
2017. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak 9 hósan bújt ki az első foga, nem vagytok lemaradva. Barátnőm kislánya 1 éves volt mikor az első kibújt. Nem csak a kalciumon múlik hanem a genetikán is, ne aggódj. 3 éves korára kell hogy kibújjon mind a 20 tej foga. Nekünk ahogy elkezdődött volt hogy egy hónap alatt 4 is kibújt , szenvedett is rendesen. Most lassan 2,5 éves és még 4 van hatra, doktornő is azt mondta teljesen rendben van így. Ellenben van olyan ismerős akinek a kisfia most lesz nyáron 2 éves és kint van mind a 20 foga. Ez annyira egyéni minden gyereknél.
2017. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!