Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adtatok plusz kalciumot...

Adtatok plusz kalciumot (akármilyen formában (por, tabletta stb. ) ) 5-6 hónapos kutyának? Vegyesen van etetve (táppal (Acana) és főtt kajával is).

Figyelt kérdés
Az én állatorvosom javasolta, a barátomé az ugyanennyi idős kutyának kifejezetten ellenezte! Most mit csináljak?!
2009. nov. 26. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha prémium táppal etetsz (pl Acana) akkor felesleges, sőt nem jó calciumot adni. Abban benne van a megfelelő mennyiség,
2009. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van erre különösebb okod, vagycsak "nemrétek hozzá de biztos jó neki" alapon akarod csinálni?

Ca akkor kell, ha az adott fajtának/életkorban javasolt a nagy bevitel, de a táplálékból alapesetben nem jut elegendőhöz, vagymert már hiánytünetet mutat. Ha egyik se áll fenn, akkor ne adj neki, ne tömd tele minden vacakkal.

2009. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igazából azért gondoltam neki táplálék kiegészítőt adni, mert a főtt kajában gondolom nincs meg minden amire szüksége van a növekedéshez és én a tápra sem esküszöm... Valamiért az emberek is szednek mindenféle vitaminokat meg ásványi anyagokat...
2009. nov. 26. 12:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta? Ha kistestű, akkor nem kell semmi. Ha nagytestű (pl. dog, moszkvai, bernáthegyi, ilyesmi), akkor kell táplálékkiegészítő, de akkor sem tiszta kalcium! A jó csonterősítők lényege a megfelelő kalcium-foszfor összetétel, bármelyikből többet kap, az éppúgy káros, mint ha nem kapna semmit.

Zöldkagyló kivonatot adj neki, azzal használsz neki a legtöbbet. Pl. Korvimin, GF 600, Luposan Gelenkraft.

2009. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az emberek azért szednek táplálékkiegészítőket, mert össze-vissza esznek, nem figyelnek az egészséges táplálkozásra. Az Acanában minden benne van, nem kell külön semmi.
2009. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az ilyenekkel, hogy "az Acanaban minden benne van" ne fárasszuk egymást! Ha az ember kaja nem áll másból, mint E, tartósítószer, színezék és ízfokozó, akkor a kutyatápban van a lazac, a bárány és a marha... Ettől kíméljük egymást! Köszönöm!

Németjuhászom van. A doki a Pet phos-t ajánlotta. De ismerem a Korvimint is!

2009. nov. 26. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:

A Korvimin nem olyasmi készítmény mint a Rymadil? Tehát valami NSAID féleség? Mert akkor azt semmiképp ne add a kutyádnak! (Ha csak nincs rá szüksége!)

Felesleges a Ca. Ha mindenképp akarsz kiegészítőt adni, akkor valamilyen zöldkagyló kivonatos cuccot válassz. A Luposan Gelenkraft nevű készítményt bátran merem ajánlani.

2009. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

15:17-es vagyok. Nem, a Rymadil egy erős gyulladáscsökkentő gyógyszer súlyos diszpláziás kutyáknak. A Korvimint kiegészítésnek szokták adni mellé, ugyanúgy zöldkagyló kivonat, mint a Luposan Gelenkraft vagy a GF 600. Ne mondj olyat, amiben nem vagy tájékozott kérlek.

A kérdezővel Acana kérdésben egyetértek! Pláne egy németjuhásznak, ami az egyik legtönkretettebb fajta Magyarországon, érdemes adni zöldkagyló kivonatot még Acana mellé is. Ártani biztos, hogy nem ártasz vele.

2009. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én sem vagyok alapjáraton prémium táp párti. (Lehet leponzotni.)

Nekem egy 5 hónapos border collie-m van. Happy Dog-gal vagy Dog Chow-val etetem. Emellett az orvosunk írt fel csonterősítő port. Emberi gyógyszertárban kell kiváltani receptre, ott keverik ki. Calcium és foszfor az összetétele. Minden nap egy púpos kávéskanálnyit kell a kajájához adni, kicsi vízzel összekeverni, hogy feloldódjon, ezt napi egyszer kapja. Kb. 1.500 forint és 2-3 hónapra elegendő. Ha nem akarsz irreálisan sok pénzt költeni tápra, akkor válassz egy jó középkategóriás száraz tápot és írass ki ilyen port az állatorvossal. A főtt kajával valóban nem tudod pótolni, ami a tápban nincs benne, ezzel a porral viszont nem ártasz a kutyának a közepes minőségű tápok mellett, sőt ajánlott is adni neki kb. 1, másfél éves korig. És még mindig a realitások között maradsz az anyagiak tekintetében, olcsóbb megoldás, mint ha huszonakárhányezres tápot vennél. Én megértelek, nem csak a szuperprémium táp az egyetlen lehetőség, ha közepest adsz és kiegészíted ilyen porral, az is tökéletesen elég.

2009. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy az Acana egy rakás fos és a sok gyógynövény olyan szintűre gyorsítja a kutya emésztését hogy valószínűleg még annyi MŰvitamin sem fog felszívódni, mint ami benne van a tápban.. Igen adhatsz. Csak ne mű legyen az is... Keverj a kajájához tejfölt (Ca) és adj neki rendszeresen májat vagy halat. Ezekben sok a D-vitamin ami elengedhetetlen a Ca beépüléséhez. Mióta ilyen házi módszerekkel egészítem ki a kutyám kajáját sokkal jókedvűbb, egészségesebb, mint előtte.
2009. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!