Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kiálló, nyuszifog tuti öröklődik?

Kiálló, nyuszifog tuti öröklődik?

Figyelt kérdés
Kiálló nyuszifogaim vannak. De a családban csak nekem ennyire "durva" a helyzet. A fogszabályzás se sokat használt. Mindig is féltem attól, ha gyerekem lesz, neki is ilyen lesz és ugyan azt fogja átélni amit én. :( Jelenleg 1éves a lányom és most került elő újra ez az érzés. :( Félek....

#fog #nyuszifog #kappafog
2018. jan. 4. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Az is lehet hogy te valamelyik nagyszülődtől örökölted meg, de lehet az is hogy a dédszüleid ágáról volt valakinek ilyen foga.

A lányod lehet nem is örökölte ezt meg, az is lehet hogy az ő gyereke sem fogja.

2018. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az álkapocs vs. fogak méretét lehet örökölni - tehát hogy ne férnek el és ezért torlódnak a fogak. De elvileg ilyenkor jellemzően fogszabályozásnál kihúznak 4-et és helyére betolják a többit. Lehet, még pár évig kellett volna hordanod a fogszabályozót, sok kamasz elblicceli. (Bár újabban felnőtteknél is divat, még belevághatsz újra.)

Drukkolhatsz, de rágódni ezen felesleges,a gyereked meg gondolom így is úgy is szeretni fogod, akárki fogait örökölte a családban. :)

2018. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, de lehetséges.

Ha a családban sokaknak van, akkor feltételezhető hogy domináns dologról van szó, tehát nagyobb eséllyel lehet a te gyerekednek is. Ha meg nem akkor kevesebb a statisztikai esélye. De bármi lehet akkor is.

2018. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen nekem is kihúztak anno 4 fogat. 2évig volt rajtam a fogszabályzó. Azt mondták , hogy ha tovább hordom akkor nagy rések lesznek a fogaim között.
2018. jan. 4. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy rosszul nyelsz?


Én rosszul nyelek(nyelvlökéses nyelés, a fogszabályzó után teljesen visszaálltak a fogaim, és egyre kintebb mennek. Újra fel kell majd rakatnom, és logopédussal helyrehozatnom a rossz nyelési technikámat. Már felnőttként..

2018. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!