Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikor kell a baba fogat mosni?

Mikor kell a baba fogat mosni?

Figyelt kérdés

Lehet, hulye kerdes, de nem tudom! Mar vannak fogai egy evesen, de nem mind bujt meg ki. Milyen fogkefevel, fogkremmel kell egyaltalan mosni? Mi van olyankor, ha kiesik egy tejfoga, mikor bujik ki a rendes?

Ne kovezzetek meg, tenyleg nem tudom, de erdekelne mert, ha azt mondjatok mar lehet, sot kell is, holnap elmegyek venni neki fogkefet csak mondjatok meg, milyet ill hogy mossuk neki? Mert furdesnel is ordit!!

Koszonom 😄


2018. jún. 7. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mi olyan 1,5-2 évesen kezdtük a rendszeres napi fogmosást. Van, aki már az első fogaknál elkezdi mosni a babának.

5 éves, még nem esett ki egyetlen tejfoga sem. Szép fehér fogsora van.

2018. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszi.

A kinder tejszelet es a dormi kismacko rontja a fogat?

Hetente tobbszor eszik ilyet, mert sogornom szerint most kell adni neki, hogy kesobb ne erezze luxusnak. Mind a 3 gyereket igy nevelte es alig eszmek csokit 12-14 evesen max unnepnapokon, de akkor is az anyjuk kerdezi, kernek-e es huzzak a szajukat.

En csak felek, hogy elromlik tejfoga, mert en is kuzdok fogproblemaval pedig en max karacsonykor eszem edesseget, az is hazi suti.

2018. jún. 7. 09:37
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

"sogornom szerint most kell adni neki, hogy kesobb ne erezze luxusnak"


Ezt a marhaságot!

2018. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Első fognál kezdtük, fogkrém nélkül (azt nem szabad használni kb. 2 éves korig, mert nem tud öblögetni), dm, rossmannban van kis gumi baba fogkefe, azt használjuk vízzel, minden este, tápszer után.

Szerintem hülyeség csokival tömni egy babát, és nyilván nagyon rontja a fogait.

2018. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Első fogtól mostuk (8 hó), reggel és este. Bemész egy drogériába, rá vannak írva a fogkefékre és fogkrémekre, hány éves kortól ajánlott. Olyat válassz fogkrémből, ami nem fluoridos és lenyelhető, mert ugye még nem tudja kiköpni. Mi Nenedentet használtunk mindkét gyereknek, kisiskolás a nagyobbik, még nem volt lyukas foga. Hagyd, hogy ő is mossa kicsit vagy játékból megmossa a tiédet, vagy vegyetek valami homokórát... stb. de szerintem az ordítást teljesen nem lehet elkerülni, ám előbb-utóbb meg fogja szokni, elfogadja, hogy ez a napi rutin része.

Iskolaérettség környékén (5-7 év) kezdenek kiesni a tejfogak, de jó pár év alatt történik meg csak a teljes fogváltás (kb. 12 éves korig). Van olyan, hogy több hónap, míg kinő a maradandó a kiesett tejfog helyére, és persze van olyan, hogy nem esik ki, hanem két sorba nő (ilyenkor ki kell húzatni), sőt van olyan felnőtt, akinek megmarad pár tejfoga. Érdemes vigyázni a tejfogakra is, egyrészt a fogsor, állkapocs normális használata miatt (logopédiai, ízületi problémát is okozhat, ha sok hiányzik vagy ferde), másrészt, ha nagyon szuvasak, a maradandók is már szuvasan nőhetnek ki és hát mindenkit befolyásol megítélésben, ha ránéz a másik emberre, hogy milyenek az illető fogai.

2018. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

engem a fogorvos leszidott mikor 12 hónapos volt a kisebb mert már van 2 foga és nem mossuk. de továbbra sem mosom a fogát. a nagyobbik kb. 2 évesen kezdte mosni, a kicsivel is így tervezem.

de ha akarsz vehetsz babafogkefét, fogkrém nélkül naponta kétszer nyugodtan megtisztíthatod a fogacskákat.

2018. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek 😄

Azt tudjatok, hogy kakaot mikor kaphat? Tejet meg nem adtam neki, taoszerbol gondoltam es sima auchanos kakao (nem nesquik, nem maci kave). Am teljesen egeszsegesen etkezik, nai 5 adag zoldseget es gyumolcsot eszik, ezt a kettot szokta kapni nasi gyanant.

2018. jún. 7. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor kibújik már érdemes tisztítani, mert az a sok kaja, tej az mind szénhidrát.
2018. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miènk most lesz 1 èves, az első fog kibùjàsàtòl mossuk. Van ùjra hùzhatò gumis fogkefe, egy pötty fluorid mentes fogkrèmmel. Most tervezem neki a rendes fogkefèt megvenni. A nagynàl is ìgy csinàltuk. Gyönyörű szèp fehèr fogai vannak. Nem is èrtem azokat a szülőket akik több èves korig nem mossàk meg nekik. Szerintem igènytelen, rajta van az ètelmaradèk, büdös a szàja...gondolom egyszerűbb nem foglalkozni ezzel.
2018. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem birtad ki kotekedes nelkul? 😝
2018. jún. 7. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!