Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 14 honaposan romlik a foga?

14 honaposan romlik a foga?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos es az also fogan megjelent egy barna csík az inyenel. 11 foga van,tisztitom neki,már amennyire hagyja, édességet nem igazán eszik,plazma kekszet esetleg, és nem iszik se teat,se cukros uditoket, csak vizet, mégis valami nem jó akkor,nem szereti a zoldsegeket sajnos,de a gyümölcs jöhet minden mennyiségben,mi lehet a baj?
2018. aug. 17. 14:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Cumisuvegbol már csak éjszaka iszik esetleg vizet,de cumija az van.
2018. aug. 17. 14:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézesd meg, majd a fogász megmondja.
2018. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Esetleg nem sérült meg a foga? Fogaszatra érdemes elvinni.


Mi az a plazma keksz?

2018. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nem valószínű, de nézesd meg, ha nem jön le!
2018. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy buta ötlet, de egyszer az én fiam ínye és foga közép egy kis papírfecni szorult be. Ráadásul vmi tégelyről rágta le így fóliás volt, órákba tellett míg beázott annyira hogy ki lehessen szedni.

Nem lehetséges, hogy ez is vmi kis bigyó ami beszorult, pl vmi fűszer esetleg.

Orvossal megnézetném én is.

2018. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos van akinek mar eleve ugy bujik ki, hogy rossz. Ez genetika.
2018. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elviszem, igaz,ha orvost lát akkor ordít, gondoltam fogasszal majd csak a későbbiekben kell talalkoznunk és hátha vele nem lesz rossz élménye, de nyilván meg kell ejteni a találkozást. A plazma keksz egy baba keksz itt nálunk,de nem cukormentes,viszont más édességet nem eszik,ezt se kiló számra. Gondoltam én is arra,h valami be van neki oda szorulva, de nem engedi,h jobban szemugyre vegyem, álmában is próbáltam már, de felkelt.Köszi a tanácsokat. Remelem nem genetika,a családban nem tudok olyanról akinek ennyire hamar romlott volna a foga,persze ez még semmit nem jelent tudom.
2018. aug. 17. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez sajnos genetikailag kódolt. persze ettől még ügyesen csinálod, kevés cukor stb, de ha családban rossz fogazatúak, azt sajnos örökölheti a gyerkőc.
2018. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogkő lesz az szerintem, sajnos előfordul kisgyerekeknél is.
2018. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Tejfog nem nő ki szuvasan, de ha már itt tartunk maradófog sem. Maradófognál fordulhat elő az ún. Turner fog, amikor az okosan kezeletlenül hagyott szuvas tejfog befertőzi a homológ maradót. De az sem szuvasodás, hanem a zománc alulérettsége barna elszíneződéssel. Ha tudod, hogy alakul ki a szuvasodás (és biztos tudod, máskülönben azt sem érted, hogy tulajdonképpen miért mosol fogat vagy miért nem nasizunk), akkor már csak egy kis logika és 85ös IQ kell összerakni, hogy a legpocsékabb genetika ellenére miért élettani képtelenség, hogy a fogad szuvasan nőljön ki.

2. Tejfogazatban nincs fogkő.

3. Akinek ennyire halvány fingja nincs a témához, az inkább tartsa meg a konfabulálását magának, mert félrevezeti a többieket és hadd ne írjam már le, milyen következményekkel jár, például egy elszuvasodott tejfog figyelmenkívül hagyása.

4. Igen, bizony lehet szuvasodás. A nassolásba nem csak a cukros dolgok tartoznak, bármilyen szénhidrát, amit a szuvasodást okozó baktériumok hasznosítani tudnak. Vagyis, ha a főétkezéseken kívül még rágcsál kis kekszet, kis gyümölcsöt, az is lehet pont ugyanolyan káros, mintha cukorkát szopogatnak.

5. "Tisztítom neki, már amennyire hagyja". Mégis ki a főnök nálatok, ő vagy te? El lehet beszélgetni arról, hogy micsoda sokk éri a gyereket, ha az esti fogmosásnál lefogjátok és úgy mossátok meg, de maradjunk annyiban, hogy az még nagyobb probléma (nem csak lelkileg, de fizikailag is), ha hagyjátok a tejfogait elszuvasodni. És egy nagyon fontos tanács: egy gyerek 6-7 éves koráig fizikailag képtelen egyedül jól megmosni a fogait. Addig a szülőnek kell. Aki azt állítja, hogy az ő 4 éves gyereke megmossa egyedül, annak ezek szerint problémát okoz annak megítélése, hogy mikor tiszta a fogazatunk. Ehhez pedig elég egy 75ös IQ is és némi odafigyelés.

6. Fogászati kérdésekkel én szakemberhez fordulnék, mert őszintén fingjuk sincs a gyakorin portyázó embereknek alapvető dolgokról sem. Amíg a 21. században egyáltalán bárkiben felmerül az, hogy most akkor a tejfognak van e gyökere vagy sem (és bizony felmerül, rendszeresen találkozni itt is ilyen okossal), addig nem biztos, hogy bármiben adnék az ilyen ún. emberek véleményére.

2018. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!