Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikor bújik ki legkésőbb az...

Mikor bújik ki legkésőbb az őrlőfog?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz másfél éves, és nincs még őrlőfoga. Alsó szemfogai kibújtak már, az alsó őrlőfogak helye meg van duzzadva de nem látom, hogy fehéredne, mostanra a felső szemfogainál is megduzzadt. Annyira rosszul alszik, olyan jó lenne, ha már kibújnának neki! Olyan furcsa, hogy ilyen későn bújik neki, mert az első fogai 4 hós korában bújtak ki, 9 hós korára volt 8 foga aztán 7 hónapig semmi, ekkor bújtak ki a szemfogai alul. De ez nem is zavarna, csak szegény ne szenvedne ennyire velük, főleg, hogy még csak duzzadtak, nem is bújnak és így megviseli. :(

2018. aug. 24. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy a lányomnak 3 hónaposan volt 2 foga, egy barátnőm kisfiának meg 15 hónaposan bújt ki az első, szerintem bármikor. 😂
2018. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem 2 éves korig. Na nekem a fiam fordítva, elég későn kezdtek a fogai kibújni, ahhoz képest 15 hósan 16 volt neki. A lányom most 14 hós de még megduzzadva sincs se szemfog, se örlőfog. Szóval nem egyformák a gyerekek és nincs kőbe vésve se a sorrend se az idő.
2018. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiam másfél éves múlt, most kezdett áttörni az első őrlőfoga.

Összesen csak 7 foga van, félül 4, alul 3 metsző.

2018. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 eves korig legyen meg a 20 tejfog.
2018. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!