Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hogyan mossàtok a gyerek...

Hogyan mossàtok a gyerek fogát, ha még nem tudja egyedül és nem is épp a kedvenc időtöltése?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos és egyszerűen nem bírom neki megmosni, sajnos el is kezdett szuvasodni a foga.
2018. aug. 28. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Elmagyaráztam neki, hogy a fogmosás szükséges és kimentünk a fürdőszobába és akár kedvenc időtöltése volt neki, akár nem, megmostam a fogát.
2018. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De hogy? Még a száját se nyitja ki?
2018. aug. 28. 19:05
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Kinyitod te neki.

Inkább kisebb rossz mint a fogorvos

2018. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Supermen gyereked lehet, ha nem tudod kinyitni a száját... Ha más nem, apuka lefogja, te kifeszíted neki. Vagy fordítva. De muszáj
2018. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Az én lányom is utálta a fogmosást. Az elején én is erőszakoskodtam vele, de rájöttem, hogy így megmarad benne rossz élményként a fogmosás.

Most mindig előtte mossuk a fogunkat, szoktunk hallgatni fogmosó dalokat is és mindig magyarázok neki, hogy magyon fontos, így lesz szép fehér a foga, tudod apa meg anya is szokott fogatmosni, meg néha az egész családot felsorolom, hogy mindenki mos fogat. A kezébe is adok egy fogkefét, ő is “mossa” magànak, utána/közben pedig én is mosom, néha még éneklem a fogmosó dalt is.

Mostmár megszokta, igaz most is mondanom kell, hogy tudod muszáj, de tűri szépen.

2018. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Azért elég durvák ezek a válaszok... erőszakkal mosnátok egy 15 hónapos fogát...


Az én kislányom 14 hónapos, ő sem rajong a fogmosásért, de próbálom megszerettetni vele. Egyrészt a napi rutin része, sosem hagyjuk ki. Én is fogat mosok röviddel az után, hogy az övét megmostuk, és el is mondom, hogy mit csinálok (pl. megmosom elől is,... ) . Ha nagyon nem akarja, odaadom a fogkefét és megkérem, hogy mossa meg az egyik fürdős játéka fogát. Vagy mossa meg ő egyedül, utána én pedig ellenőrzöm a fogkefével, hogy milyen ügyes volt. Fogmosás előtt/után még a kiskádban játszhat a fogkefével.


De ez csak egy része, helyzetfüggő, hogy mit próbálok. Az a lényeg, hogy időt kell szánni rá, és megszerettetni vele.

2018. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Persze...kifeszíteni a száját és lefogni....uramatyám😔

Mindenképp játékosan és fokozatosan.

2018. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én is engedtem játszani a fogkefével + letöltöttem telefonra egy fogmosó alkalmazást. Ez is átsegített 1-2 nyavajgósabb időszakon.
2018. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Előbb odaadom neki, aztán amikor megunta, akkor gyorsan átsikálom én is. Mindig látja, hogy mi is mossuk, van egy saját szép pohárba, meg egy homokóra hogy meddig kell mosni. Esetleg próbáld meg fürdés közben, hátha együtt működőbb
2018. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze,hogy ki tudnám nyitni neki,csak épp attól tartok, h rossz élmény lesz neki utána majd mindig. Próbálok én is mindent, mindig mondom mit miért kell,előtte mosom a fogam,addig még el is jutunk,h ő is a szájába veszi a fogkefét, de ha atvennem tőle akkor már nem engedi tovább. Használtok fogkremet vagy csak anélkül mossàtok? A doki nem javasolta, m nem tudja kikopni még.
2018. aug. 28. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!