Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED összegével kérnék segítsé...

CSED összegével kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

451 ezer forint a bruttóm. A hrportal kalkuláció szerint 315 ezer/hó CSED-et vártam, mivel 3 gyerekem van, nem vonnának elvileg belőle semmit.

Ehhez képest a munkáltatóm 285 ezret utalt 41 napra! Szóval, 423 ezret kellett volna kapnom 41 napra elvileg. A munkáltatóm azt mondja, ez azért van, mert nincs velük elég régi munkaviszonyom és a minimálbér alapján számolnak. Jogos ez? Április 16-án kezdtem, előző munkaviszonyom április 15-én szűnt meg. Szóval, folyamatosan biztosítva voltam ugyanekkora bruttóval. Hogy történhet ilyen, hogy kevesebb pénzt kapok csak mert munkáltatót váltok???


2019. aug. 11. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A kalkulátorra ne alapozz, de nyilván tévedhet a munkáltató. Van lehetőséged fellebbezni, de előtte olvasd át a fenti linket. CSED határozatot kaptál már, ami tartalmazza a napi összeget? (Nekem mondjuk fura a 41 napra szóló utalás, elvileg ugyanúgy egy havi kell, hogy legyen, mint a fizu.)

2019. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Olvastam. Itt is azt írják, hogy csak a mostani munkáltató vehető figyelembe. De most ennyivel kevesebbet kapok, mert nem az előző munkáltatónál kapott magas fizumat veszik figyelembe? Ez igazságtalan, hisz az után fizettem a járulékokat, adót! Vagyis fizetném, ha nem harmadik gyerek lenne, dehát ezt a kedvezményt az állam adta.
2019. aug. 11. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jogszabály. Csak azt a bért lehet alapul venni ahonnan elmentél szülni.
2019. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az előttem szóló jól mondja. A régebbi munkaviszony nem lehet alapja sem a csednek sem a gyermek.
2019. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem jo lenne a mostani munkaltato is, ugyanaz a nagyobb osszeg. A minimal beres alappal van gondom.

Mindenesetre benyujtottam a meltanyossagi kerelmet

2019. aug. 16. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jövedelem alapján számítják a csecsemőgondozási díj összegét?


A csecsemőgondozási díj összegének megállapításánál jövedelemként kizárólag az ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelemadó-előleg megállapításához, az állami adóhatósághoz bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni.


1. Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


2. Ha az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelem, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva rendelkezik az igénylő legalább 120 naptári napi jövedelemmel a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában, akkor a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját a 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.


Ezt a szabályt alkalmazni akkor lehet, ha van az ellátásra való jogosultságot közvetlenül megelőzően legalább 180 nap folyamatos – a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5.§-a szerinti – biztosítási jogviszonya az igénylőnek.


3. Amennyiben az 1. és 2. pontban meghatározottak szerint nem lehet a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját megállapítani, akkor azt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani azzal, hogy a naptári napi alap a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg.


A 3-as pont vonatkozik rád ezek szerint: a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját.


Majd írd már meg,mi lesz a végkimenetele a dolognak légyszi, kíváncsi vagyok.

2019. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!