Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kis segítséget kérnék! Április...

Sisike1122 kérdése:

Kis segítséget kérnék! Áprilisra vagyok ki írva. Februárban jöttem vissza a céghez dolgozni május 1. el lettem bejelentve addig napi bejeelntéssel. Október közepétől táppénzen vagyok. Milyen támogatásokaz kapok?

Figyelt kérdés
Előtte 2016 oktobertől napi bejeelntéssel dolgoztam 2 munkahelyen. Meg volt a havi 25 napom legalabb. Oktober előtt pedig januar 1 től voltam rendes bejelentésen. Így milyen támogatásokra vagyok jogosult? Bocsi ha kicsit bonyolultra sikerült.
2017. dec. 22. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25 nap? Ez valami mezőgazdasági munka?
2017. dec. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csed és gyed jár majd ha a szülés időpontjában is fenn áll a munkaviszonyod. Családipótlék, egyszeri anyasági támogatás, ha még van a 4 pecsét
2017. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 éven belül kell lenni 365 nap biztosítàsi időnek. Alkalmi munka nem szàmít bele, de a tp ideje igen.

Tehàt pl szülsz 2018.04.01.

Figyelik 2016.04.01-2018.04.01.

2017.màjustól szülésig erről a munkahelyről meglesz az 1 éved majdnem. 1 hónap híjja. Ha jól értelmeztem a dàtumokat. Igényelheted màr most a havi 10.000 magzati adókedvdzményt.

Ha volt ezen kìvűl egy hónap bejelentett munkàd 2 éven belül akkor szülés előtt 28 nappal a CSED-et. Ha ez lejàr jöhet a GYED. Majd a GYES.

Szülés utàn egyszeri anyasàgi tàmogatàst.

Most hirtelen ennyi jut eszembe

2017. dec. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Mivel a napi bejelentés NEM számit, igy hacsak nem húzod ki májusig nem lesz meg szülésig a szükséges 365 napod. Méltányossági alapon tudsz maximum ellátást igényelni ha csak napok hiányoznak, de nem kötelesek megadni.
2017. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, mivel 2016.januártól októberig rendesen dolgozott elvileg, utána októbertől májusig napi bejelentéssel, májustól ppedig megint rendes bejelentéssel, így meglehet a 365 napja. Mivel a szülést megelőző 2 évben kell meglenni a 365 napnak, akár megszakítással is.

Kérdező, pontos dátumokat kellene tudnunk ahhoz, hogy 100%-ra mondhassuk, hogy mindenre jogosult leszel.

2017. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, jogos utolsó, lemaradtam hogy azelőtt napi bejelentése volt.
2017. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm de latom jogosukt vagyok az ellátásokra. De azert le irom. 2016 januar 1- 2016 okt. 1ig vokt folyamatos bejelentett munkahelyem (annal a cegnel ahol most is vagyok)

2016.okt 2- 2017 március 15ig (megneztem pontosan) napi bejelentés

Márciustól ismét rendes bejelentéssel dolgozom a cégnél.

Október közepétől vagyok táppénzen.

2017. dec. 27. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!