Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátás járna nekem?

Milyen ellátás járna nekem?

Figyelt kérdés

8 évig volt munkaviszonyom, ami februárban szünt meg májusban pedig lejárt a munkanélküli ellátásom. 20 hetes kismama vagyok. Jogosult volnék GYED-re ? Vagy csak GYES-re ? Államkincstárba kellene menni érdeklődni?


köszönöm a választ



2019. aug. 15. 10:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A többi körülmény lényegtelen a kérdésed szempontjából. csak az számít, hogy most nincs munkaviszonyod és ha a szülés napján sem lesz, akkor csak gyes jár. egy kérdést azért megér az államkincstár felé, mert régebben létezett méltányossági gyed. de hogy az mit jelent és tényleg megkapta-e valaki,passz
2019. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem adnak méltányosságit. Azt azoknak adják, akiknek van munkaviszonya, de pár nap hiányzik a jogosultsághoz.
2019. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, mit vársz. Megszűnik a munkaviszonyod, majd a munkanélküli segély alatt teherbe esel? A szüléskor már majdnem egy éve munka nélkül leszel. Szerinted ez felelős gyermekvállalás?
2019. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
az illetően nem lényeg egetrengetően hogy gyedet vagy gyest kap, én akartam utána érdeklődni a nevében. Nem fog éhenhalni. köszi a válaszokat.
2019. aug. 15. 12:12
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
MÉg a munkanélkülivel lehetett volna játszani, ha nem használja ki az összes napot, hanem csak a 8. hónap körülre hagysz vmennyit, és akkor megigényled a csedet. Akkor is max. a minimálbér után járt volna, de több lett volna mint a gyes.
2019. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Bírom ezeket a szövegeket. "Egy barátomnak érdeklődtem..." "Nincs szükségünk a pénzre..." Aha persze...
2019. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, valószínű, hogy terhesen nem kapsz munkát. Így gyesre leszel jogosult. De, ha a párod dolgozik, akkor a gyerek kb. 5 és fél hónapos korától mehet gyedre és dolgozhat mellette. Neked ekkor a TB-t fizetned kell. Tehát, a baba megszületik, megigényled a gyest, majd 5-6 hónap múlva lemondod a gyest, apa megigényli a gyedet. Persze párodnak is meg kell felelnie a gyed feltételeinek.

Szülés után még tudsz igényelni egyszeri anyasági támogatást kb. 64 ezer Ft, családi pótlék 12 ezer, utóbbi havonta.

Ha házasok vagytok, akkor a férjed kérhet magzati adókedvezményt, ha nem, akkor a baba születése után kérheti, a magzatit pedig adóbevalláskor igényelheti vissza egy összegben.

2019. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
E/3-ban írtad végig, most meg más nevében..totál felesleges volt ez most
2019. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
E/1 *
2019. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!