Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tartós beteg gyermekem mellett...

Tartós beteg gyermekem mellett 8órában határozott munkaszerződéssel dolgozok, ami hamarosan lejár. Kistesót tervezünk, hogyan állapítható meg az ellátás összege a szerződés lejárta után?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha nincs biztosítási jogviszonyod, pénzbeli ellátás nem jár, csak gyes, ami jövedelem-független.
2019. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csed, gyedre gondolsz, akkor sajnos nem jár, ha szüléskor v. csed igényléskor nem vagy biztosított. Ha jogosult vagy álláskeresési támogatásra, akkor azzal sakkozhatsz. Persze meg kell lenni 365 biztosított napnak is szülést megelőző 2 évben.
2019. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fognak hosszabbítani?

Én most vagyok úgy,hogy hosszabbítottak,ismét kaptam egy 1 éves szerződést,és visítva van 3 hónapom teherbe esni,hogy járjon a csed,gyed....de úgy vagyunk már vele,hogy ha nem sikerül,csak utána teherbe esni,és csak gyes jár akkor ez van.Nincs már mire tovább húzni.Okosan csinálják ezek a munkáltatók :(

2019. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a munkavállaló az olyan "okos", hogy belemegy ebbe.
2019. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!