Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyenkor semmit nem lehet tenni?

Ilyenkor semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szerettünk volna kistesót, de már hónapok óta nem sikerült. Ugy voltunk vele elengedjük, a gyerekünk betöltötte a 3-at ,de fel kellett mondanom, mert nem tudtam volna visszamenni dolgozni oda. Viszont most sikerült a második baba, akkor semmit nem tehetek, csak gyes fog járni?
2019. aug. 17. 05:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Követném. Igazából az érdekelne nagyon, hogy ilyen esetben az apa jogosult-e GYED extrára?
2019. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mondtál fel? A munkanélkülivel esetleg lehetne még trükközni.

A gyed extrát a gyerek fél éves korától igényelheti az apa természetesen, ha a feltételeknek ő is megfelel.

2019. aug. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
7 napja mondtam fel.
2019. aug. 17. 07:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szülés környékén kéred a munkanélkülit, így minimálbér után kaphatsz CSED-et, GYED-et.
2019. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülésig nem dolgozol, akkor meglesz 2 év alatt a 365 nap munkaviszonyod?


Ha igen, akkor álláskeresésire kell menned a szülés időpontjára időzítve, mert ez biztosítotti jogviszonyt kelent.

Ha így is meglesz a 365 nap és épp biztosítva vagy, akkor jár a csed gyed is

2019. aug. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagyok


De a szülésig semmi nem jár.



Vagy hátha valaki felvesz határozott munkaidőre, ha tudsz dolgozni, és ugyanezt megcsinálni

2019. aug. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Az ideje meglesz, mert a gyed, gyes is jogviszony, a számolasba csak az összege nem számít, az ideje igen.
2019. aug. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha még a nagy 4 éves kora előtt szülsz, akkor úgy tudom, kevesebbet nem kaphatsz, mint rá. De a szüléskor így is kell a jogviszony.


Azt viszont nem értem, miért nem kerestél munkát, mielőtt felmondtál (ezt a gyerektől függetlenül nem értem senkinél).

2019. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, kerestem munkát sőt kaptam is munkát, szeptember kozepén kezdtem volna, viszont igy nem vesznek fel határozott időre sem... Ugyhogy sztem ne itélkezz mielött nem tudod. Különben mivel jobb ha nem mondok fel de megoldani nem tudom a munkába járást oda gyerek mellett? Mert van ilyen is nagyon sok képzeld...
2019. aug. 17. 08:17
 10/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem abból több van, aki meg tudja oldani. Eleve olyan helyre költözik és olyan szakmát végez, mielőtt gyereket vállal.
2019. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!