Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két hónapja nincs munkahelyem,...

Két hónapja nincs munkahelyem, keresgéltem azóta folyamatosan, de menet közben kiderült, hogy babát várok. Viszont pénz nélkül sem maradhatok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak valami havi juttatásra?

Figyelt kérdés
Két hónapja nincs munkahelyem, keresgéltem azóta folyamatosan, de menet közben kiderült, hogy babát várok. Így már nem fogok tudni elhelyezkedni, és nem is akarok senkit átverni aki alkalmazna. Viszont pénz nélkül sem maradhatok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak valami havi juttatásra?
2018. jan. 24. 10:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Regisztrálsz a munkanélkülibe.Ha dolgoztál eleget előtte,és jár álláskeresési,akkor néhány hónapra van valamennyi jövedelmed.Majd szülés után gyesre leszel jogosult.Más lehetőséged nem igen van.
2018. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok munkanélkülire menni, mivel egy éven belül már voltam...és ugyebár el kell telnie annyi napnak, hogy újra lehessen regisztrálni...azaz ha jól emlékszem 365 napnak.
2018. jan. 24. 10:17
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Bemész az önkormányzathoz, hogy van-e valami közmunka lehetőség.

Vagy keresel könnyű munkát, és nem titkolod el, hogy csak pár hónapig számíthatnak rád, mert terhes vagy. Ahol nagyon nagy az emberhiány, ott már ennek is örülnek.

Táppénzre se tudsz így menni, és szülés után se lesz más, csak a gyes és a családi pótlék. Nem lesz egyszerű, ha csak ennyi a bevételed. Úgyhogy a helyedben mindenképp megpróbálnék valamit találni.

2018. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Most beszéltem a helyi Önkormányzattal...és mivel a párom keresete meghaladja a havi nettó X jövedelmet egy főre, így nekem nem jár semmi. Tök jó...éljen Magyarország...támogassuk a családokat...anyukákat, hogy sok sok babát vállaljanak. Itt vagyok majdnem 40 évesen...majdnem 20 éves munkaviszonnyal, babát várok, így nem tudok elmenni dolgozni, de segíteni nem segítenek. Bezzeg a "barnák" évente szülnek, és vígan megélnek az önkormányzat segélyéből. Én meg életemben nem vettem fel semmilyen segélyt. Most amikor szükségem lenne segítségre...nem százezrekre havonta...akkor nem segítenek. Így nem csodálom, hogy egyre kevesebben vállalnak babát.

El nem mondhatom sehol, hogy bocs, babát várok..jó leszek 3-4 hónapra? Elzavarnának mint a huzat...hisz tudom, mert eddig jártam állásinterjúkra, hogy túljelentkezés van minden meghirdetett állásra. Egy meghirdetett állásra, több mint 100 ember szokott jelentkezni....így nem velem fognak "szórakozni" pár hónapig.:(

2018. jan. 24. 10:40
 5/30 anonim ***** válasza:
36%
Esetleg irodai közmunka? A munkaügyiben néha még válogatni is lehet, szerintem ott ez nem lenne hátrány, amúgy is sok helyen x hónapra adnak csak szerződést.
2018. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Látom neked semmi nem tetszik.Mit hittél?Bemész az önkormányzathoz,és majd hozzádvágják csak úgy a segélyt?
2018. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Beszéltem az előbb a munkaügyi hivatallal...holnap bemegyek, és megbeszéljük, hogy mit tudunk kitalálni.

Nem várom el, hogy az ölebe hulljon a pénz a nagy semmittevésért....de ha az én hibámon kívül nincs munkám, nem tudok mit tenni.

2018. jan. 24. 10:56
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de ha nincs munkám, nem tervezek gyereket...pláne 40 felé amikor már nem kapkodnak 2 kézzel az ember után.

Mi lenne, ha mindenki aki munkanélküliként terhes lesz, kapna pénzt? Még több adó....a dolgozó családok meg emiatt még kevésbé vállalnának első, második babát.

Nekem attól is felfordul a gyomrom hogy sosem dolgozott nők sorozatszülik a 3-4-5 gyereket és a sok rohadt támogatás miatt a szorgos családok még másodikat sem tudnak mert az egy gyerekesek fizetik az adójukból mások sokadik gyerekénak a tankönyvet meg az iskolai étkezést.

2018. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
A munkaügyre 2 hónap elteltével vissza lehet regisztrálni, nem?
2018. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
De az a Te hibád, hogy teherbe estél stabil munka nélkül.
2018. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!