Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elbocsájtanak a munkahelyrõ...

Ha elbocsájtanak a munkahelyrõl de 1-2hónap múlva teherbeesek akkor kapok ugyanúgy gyedet (ami ha jól tudom a fizum 80%) ha dolgoztam az utóbbi munkahelyemen kis híján majdnem 2évet?

Figyelt kérdés
Szeretnenk babat vallalni de most ugy tűnik rosszba beszeltek a kollegaim hogy felljebbjussanak es mar sajnos az a munkahely ami "biztosnak tűnt" már eggyáltalán nem az, és kivancsi vagyok hogy ha legrosszabb esetben elbocsajtanak akkor majd jogosult lennek az ott kapott fizu talan 80%ra? es bekell jelentkeznem munkakeresõnek is ?
2019. aug. 24. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
A mostani fizetesed 80%-ara biztos nem. Ha a szules elott bejelentkezel munkanelkulire, akkor a minimalberbol szamolt GYED-et kaphatod.
2019. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítottnak kell lenned a szülés napjáig,hogy csedet/gyedet kapj
2019. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor nem fogsz kapni csak gyest, mindegy, hogy előtte hány évet dolgoztál. Azt nem tudom, hogy munkanélkülin meddig lehetsz, de szülésig biztosan nem, ennek kérdezz utána. Akkor jársz a legjobban, ha munkahelyet váltasz és csak a próbaidő után kezdtek el próbálkozni.
2019. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Utolso azert ez igy nem teljesen igaz. Jogosult lehet Gyed-et ahogy egy korábbi válaszoló írta. Persze a pontos feltételeknek nem art utánanézni.
2019. aug. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
3 hónap a munkanélküli. Ha a szülés napján van munakviszonybol származó biztosítási jogviszony -munkahely, vagy munaknelkuli- és még van a kellő mennyiségű munkanap, illetve nincs x időnél hosszabb megszakítás, akkor jár. Na de te meg nem vagy terhes, munkanélküli leszel amikor teherbe esel, 6 hónapig nem lesz semmi munkqviszoynod, jövedelmed, csak az utolsó 3 hónapban a munkanélküli: neked csak yges fog járni.
2019. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olvastam arról hogy a szuletest megelozoen ha az utolso 2évben dolgoztam 365napot akkpr jogosult vagyok a gyedre, tehát állítolag kaphatnék nem?
2019. aug. 25. 11:07
 7/11 A kérdező kommentje:

Idézem, akkor ezt hogy kellene ertsem?

a gyermek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.

2019. aug. 25. 11:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor jogosult a gyedre -ez kimaradt
2019. aug. 25. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak akkor, ha a szülés időpontjában is van munakviszonybol származó biztosítási jogviszonyod. Tegyuk fel, holnap kirugnak. Nem keresel másik munkát, nem mész munkanélkülire -vagy csak 2 hónapra, hogy maradjon belőle a szulesre- hanem jövő hónapban teherbe esel. A terhesség alatt nulla jövedelmed lesz, plusz fizetheted a tb-t. A szülés elott újra munkanélkülire mész: ekkor jár a gyed. De a terhesség alatt miből akarsz élni?
2019. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A törvényben az is benne van, hogy a szülés napján is biztosítottnak kell lenned. Olvasd tovább, amit bemásoltál. Elvileg minimálbérből számolt gyedet kaphatsz, ha jókor mész munkanélkülire.
2019. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!