Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik a jobb otthon lenni...

Melyik a jobb otthon lenni GYEDEN gyerekek vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és főleg azért nem szeretnék gyereket mert végig a nők akarnak a gyerekekkel maradni. Lehet sok nehézség van egy gyerekkel lenni. Állandóan készletben, nem aludni éjszakánként, etetni tisztába tenni stb.

Nyilván nem könnyű dolgok ezek, de úgy gondolom ez lelkileg így is sokkal jobb hiszen a saját gyerekeddel lehetsz és láthatod ahogy fejlődik ez a világ legcsodalatosabb dolga és ebből egy férfi kimarad, helyette munkahelyen szórakozhat, a főnökkel veszekedhet, a kollégák kiboríthatják.


Persze akkor jön a kérdés hogy akkor a nő marad ki ebből.

Ezért én azt mondom hogy az lenne ha jó hogy vagy igazságosabb elfelezni ezt az időt egyik fele másik felében a férfi marad a gyerekkel vagy kisorsolni, hogy ki marad GYEDEN a gyerekkel.


2019. szept. 2. 13:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
# Gyerekkel
2019. szept. 2. 13:46
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ezt megbeszélni a gyerek anyjával. Mindenre van lehetőség.
2019. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj nem marad ki értelmes embereknél...

Én én vagyok gyeden, de nem sajítotom ki a gyereket. Eljárok körmöshöz, fodrászhoz, néha barátnőkkel, meg beugróskénz dolgozok is hétvégén.Ilyenkor apa van a gyerekkel. Kb mindent nála kezdett el a baba, hiába vagyok hétfőtől péntekig 8-17ig én vele, minden újat pl abban a 2 órában csinált amit a fodrásznál ültem pl.

Amúgy meg ne gondold, hogy ez abból áll, hogy a nő egész nap a gyerekkel mókázik rózsaszín felhők közt.

Mivel mosni is kell, főzni is, takarítani is.. Persze mikor a baba alszik akkor tudod csak ezt, mire végzel felkel.. Utána jó esetben örülhetsz ha du 3-kor eszel valamit.. Szólni senkihez nem tudsz, a tvre már rá se bírsz nézni, és mikor leülnél 2 egész percre akkor biztos hogy a gyerek elkezd üvölteni..

Ja ez a legcsodálatosabb dolog..Hogy évekig nincs kihez szólni, hogy pisilni úgy mész mikor már szinte folyik ki, nem tudsz leülni egyszerre megenni egy tál kaját stb..

Azért ne egész nap csilingelő éneklésnek képzeld el az egészet, a legtöbb nő nem vallja be de herótja van tőle..

2019. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3. Ezek után ahogy leírtad elgondolkozik az ember hogy mi a fenének akarnak az emberek gyereket?


Viszont ne hasonlítsuk azt, hogy mikor elmegy a nő körmöshöz akkor a férfi lehet a gyerekkel, mert baromira nem ugyanaz mint nem dolgozni és helyette gyeden lenni.

2019. szept. 2. 13:58
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Attól még szép a dolog és szereti az ember a gyerekét , hogy nehéz.

Itt meg van gyökerezve Magyarországon hogy a nő évekig üljön otthon, el ne merjen egy napra se menni sehova a gyerek nélkül, mert az egyenlő a szívtelen antikrisztussal.

sokkal kevesebb bekattant nő lenne ha pl lenne alkalom részmunkaidőre, heti 1-2 nap és addig tenni hova a gyereket, nem lenne a 70 éves mama még aktív dolgozó és társai..

Ja és kormánypárti vagyok mielőtt valaki félre érteni , de attól látom mi az, ami még nálunk nem jó.

Pl ez a komcsi maradvány a nő üljön otthon 5 évig rendszer nem jó..

2019. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal nehezebb és fárasztóbb gyeden lenni, mint amikor dolgoztam. 0-24ben ügyelet..Nem csinálhatok semmit akkor, amikor szeretnék, csak ha a baba "megengedi".
2019. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Attól még szép a dolog és szereti az ember a gyerekét , hogy nehéz."


Na itt a lényeg nehéz, de szép és ebből marad ki egy apuka...mert igenis kimarad.


Ha olyan könnyebb dolgozni akkor miért akadt ki minden nő az ismerkedésnél, párkapcsolataimnál, amikor közöltem velük hogy én szeretnék GYEDRE menni vagy legalább is része szeretnék lenni az otthon töltött időnek

2019. szept. 2. 14:16
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért ami itt be van rögzülve..

Erről beszélek. Itt ez van a nőkbe beletápláva hogy ha nem te vagy a gyerekkel akkor te meg sem érdemled, minek szültél , rossz anya vagy, hogy lehetsz ilyen, nem is vagy nő, másnak meg nem lehet egy ilyen rossz embernek meg aki lepasszolja a gyereket meg jön a baba stb..

Ez a beidegződés.

Pl az hogy én eljárok néha dolgozni és még nincs a gyerek egy éves is látom sokakon hogy meghőkölnek, úristen, miért, ki van a gyerekke, bírja, te kibírod, hogy bírod ott hagyni.. ezeket kapom..

2019. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi megfeleztük a férjemmel, nincs ezzel semmi gond.

Megköveznek érte? Meg hát. Hetente háromszor kapom meg a "milyen anya vagy, kinek szültél te" kezdetű műsort. A férjem meg azt, hogy ő a legmenőbb apa a világon, hogy ezt így be merte vállani.


Mindenesetre nekünk így jó, nem érdekel, ki mit gondol.

2019. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évet voltam otthon, és utána nekünk úgy alakult, hogy a férjem volt gyeden, de mindig volt valaki, aki elmondta hogy mekkora egy szégyen vagyok..

Még a saját családom is, akikkel amúgy jó a viszony. A nővérem is ki volt akadva, hogy te normális vagy?? Azt hittem ennél jobb ember vagy meg hogy vannak azért anyai érzéseid meg ilyeneket beszélt nekem..

Sokan mondták, hogy biztos becsúszott gondolom nem akartál gyereket, ha otthagyod csak úgy..

Meg akárkinek mondtam munkahelyen hogy van gyerekem, már ha kérdezték, utána tényleg úgy néztek rám, hogy ne már, te itt bírsz lenni a kisgyereked nélkül? "Még jó, hogy legalább az apja normális" Ilyen is volt.

Nekem rosszul esett, én lelkis vagyok.

Inkább ezért marad sok nő otthon. Nem akarnak magyarázkodni,meg megvetést kapni.

2019. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!