Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett munka? Az alabbi...

Gyed mellett munka? Az alabbi szituációban mi vonatkozik rám? Reszletek lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos. Korabban tanárként dolgoztam. Onnan most mar gyeden vagyok. Egy cegtol kaptam egy allasajanlatot, szeptember kozepétől napi 4 órában. Szeretném elvállalni, de csak ha ezáltal nem szűnik meg a jogom miszerint 2-3 év múlva aztomatikusan vissza kell vegyenek tanítani.

A gyedem kb nettó 130e ft. Ez a cég netto alapbér: 150e ft-ot plusz viszonylag magas órabért adna. Emellett megtarthatom a gyed összegét, vagy az mar bizonyos mennyiségű plusz bevétel esetén megszűnik? Ha az megszűnik akkor vele a munkaltatom (esetben az iskolam) sem kőtelezett mar ra, hogy fentartsa a helyem?

Egyebkent gyed mellett nem gond ha nem oda megyek vissza dolgozni, ahonnan eljöttem?

Segitsetek mindenki mast mond.

Hetfoig kell dontenem az ügyben.



#GYED #gyer mellett munka
2019. szept. 7. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Gyed mellett korlátlanul dolgozhatsz. Mindegy, hogy ott, ahonnan eljöttél, vagy máshol.
2019. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Nem kell felmondanod a régi helyeden azért,mert gyed mellett máshol dolgoznál.
2019. szept. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg oda mesz a gyed alatt dolgozni, ahova akarsz. Gyakorlatilag viszont olvasd el a mhnkaszertodesedet, mert simán lehet, hoyg tiltja a munkaviszony alatti már helyen való munkavállalást és igen rád helyzetbe kerülhetsz miatta.
2019. szept. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!💞 bár képzeljétek tegnap beszéltem egy ügyvéddel és ő azt mondta hogy nem dolgozhatok máshol ha egy xy cégtől kapok gyedet. Illetve dolgozhatok, de mivel a gyed által fizetés nélküli szabadságon vagyok, így az adott cég bármikor felmondhat nekem mondván, hogy “nem azért engedett el fizetés nélküli szabadságra, hogy máshol dolgozzak, hanem hogy a gyerekemet otthon gondozzam”. Emellett azt is modták hogy nem féléves kortól, hanem (ha meg akarom tartani a gyedet) akkor csak 1 éves kortol vállalhatok munkát. Ez igaz?
2019. szept. 8. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ügyvéd hülyeséget beszélt. A szerződésed a mérvado. Ha abban szerepel, hogy nem dolgozhatsz máshol, akkor nem dolgozhatsz máshol. Fizetés nélküli szabadság ala1tt nem szüntethető meg a munkaviszknoyd. Az 1 év árra vonatkozik, ha a a gyereket bölcsibe akarod adni,
2019. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy ennyit visszakérdezek de mivel sürgősen kell döntenem így mindenképp szeretném körbejárni az ügyet. Megnézem a munkaszerződéseket, de a tanár állásom úgy állt össze, hogy 2 félállás, két külön tankerületben. Akkor ez tulajdonképpen már azt is jelentheti hogy eleve nincs korlátozva a második jogviszony?

Bár igaz ami igaz hogy mindenképp közalkalmazott vagyok, azaz így akár meg is dőlhet ez az elven. Ha van tippetek erre, akkor köszönöm. Megnèzem a munkaszerződésem és beszélek a gazdasági irodával is!

2019. szept. 8. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a munkáltatod, márpedig közalkalmazottként esélyes, akkor a két munka tulajdonképpen egy, csak két telephelyen, így ebben az esetben nincs második munkahelyed, csak egy van.
2019. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!