Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a munkáltató fizeti a...

Ha a munkáltató fizeti a gyedem, viszont én máshol szeretnék dolgozni még gyed mellett akkor ki fogja azt fizetni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 28. 21:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagyis ilyenkor ez hogy van előre is köszi aki tud segíteni
2019. szept. 28. 21:56
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Akkor a gyedet továbbra is kapod attól a munkahelytől, ahonnan eddig is, ahol pedig dolgozni fogsz, onnan kapod a fizetésed.
2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

A gyedet az államfizeti, ha a munkáltató tb kifizetőhely, akkor csak megelőlegezi.

2 lehetőség van, vagy kapod az előző munkahelyedről amíg tart, vagy átkéred az új munkahelyedre. Ha az új nem tb kifizetőhely, akkor átkéred a egészségbiztosítóhoz.

2019. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell semmit átkérni, milyen baromság már ez? A gyedet, amíg tart, az utalja, aki eddig is. Fizetni ah állam fizeti, max a mtv kifizető munkahely utalja.

Dolgozni emellett ott dolgozol, ahol akarsz, ha az eredeti mhnkaszerzodesed ezt nem tiltja.

2019. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De igen, át kell jelenteni ha új munkahelyed van. Akkor nem kéne ha csak megszûnne a munkaviszonyod, de nem lenne másik. Én nem jelentettem át és egy évvel késôbb derült ki hogy gond. Visszatartották a táppénzt amíg nem hoztuk helyre (bár a régi munkáltató hibájábak szàmított, nem jelentették le rendesen hogy kiléptem onnan.
2019. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A tapoenznek mi a nyarába közé van ehhez????? Nem kell atjelenteni semmit. Az eredeti mhhnkahyken fizetés nelkuli szabadsagon van. Mellette ott folgozik, ahol akar, ha ezg az eredeti szerzodese nem tiltja.
2019. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6-os látom jól esik levezetni a frusztrációt de attól még te beszélsz hülyeséget. Az a kőze hozzá hogy nem volt rendben a jogviszonyom, és az oep mondta szemèlyesen hogy a gyedet is át kell hozzájuk jelenteni (és kellett volna korábban).
2019. szept. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

7!


Semmi frusztráció nincs bennem, csupán zavar, hogy hülyeséget beszélsz. A gyedet nem kell sehová atjelenteni. A gyedet egy anno meglevő munkaviszony miatt ítélték meg neki. Attól, hogy o akar már másnap máshol kezdett volna dolgozni, a gyedet továbbra is a jogosultságot adó munkaviszony miatt kapja. Ha az az eredeti munkahely tb kifizető heyl, akkor onnan, ha nem az, akkor az államtól. Pont. Nincs mit atjelenteni.

A te tappenzednek köze nincs ehhez. Táppénzt az aktív munkaviszony után fizetnek. Ha a kerdezo A helyen fizetés nélküli szabin van és gyedet kap, B helyen pedig dolgozik és eltöri a lábat, akkor B hely táppénzt fizet neki. Ha terhes lesz és emiatt megy táppénzre, akkor is B hely fizet neki, amíg A helyen fizetés nélküli van. Amennyiben ezt megszünteti és vissza megy állományba, onnan is kapja a táppénzt. Ennyi

2019. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem beszélek hülyeséget, nekem az oep átvette a munkahelytől a még folyamatban lévő gyedet. Örülnék ha normális stílusban tudnál írni, de rájöttem a félreértés okára. Te fizetés nélküli szabadságról beszélsz, a kérdező nem tisztázta hogy erről van-e szó, vagy ki is lép. Én azt írtam hogy HA megszünik a munkaviszony, ÉS lesz másik, akkor bizony át kell jelenteni (igaz elvileg a munkahely intézi).
2019. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

Egy szánalmasabb ez a gyakori.

2019. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!