Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 gyerek mellett a munkáltató...

3 gyerek mellett a munkáltató a gyerek hány éves koráig köteles visszavenni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
na erre én is kíváncsi vagyok.
2016. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Sztem ez így konkrétan nincs leszabályozva, amit én tudok az az, h gyesről/ gyedről visszamenve fél évig védett vagy a kirúgástól
2016. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legkisebb 3 éves koráig. Amikor lejár a gyes, visszamehetsz dolgozni - ő viszont azonnal kozolheti is, hogy felmond, nem kell kivarnia még a 30 napot sem.
2016. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen értem köszönöm. Csak azért kérdeztem mert ha jól tudom a legkisebb 10 éves koráig otthon lehet maradni gyeten, de akkor a védettség meg megszűnik 3 éves korában? Reméltem h mondjuk legalább 5 éves koráig kitart.
2016. szept. 23. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

8 éves koráig lehetsz otthon.

nem vagy gyet mellett védett. gyet mellett ugye részmunkaidőben lehet dolgozni és a törvény kötelezi a munkáltatót, hogy gyet mellett biztosítson neked részmunkaidőt, de ha visszamész, ki is rúghat. gyet mellett meg már nem köteles fizetés nélküli szabit biztosítania, az is csak a gyesig, így gyes után nem állsz munkába, megszüntetheti a jogviszonyodat

2016. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!