Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol találok HITELES cikket,...

Hol találok HITELES cikket, információt arról, hogy kirúghat-e a munkáltató (mikor és milyen feltételekkel), ha GYED mellett visszamegyek dolgozni? Valaki tud pontos választ adni ilyen ügyben?

Figyelt kérdés
Most mennék vissza a munkahelyre, még kapom a GYED-et. Munkáltatóm pedig el akar küldeni a cégtől.

2015. márc. 24. 09:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Akkor minek mész vissza?

Amúgy a gyed összegét nem befolyásolja, csak ha kistesót terveztek, azt. Na meg a kifizetendő szabit.


Amúgy ne cikket keress, hanem jogszabályokat böngéssz, de az biztos, hogy csak a fizetés nélküli szabi ideje alatt vagy védett. Ha ezt megszakítod, akkor már nem vagy védett.

2015. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nincs feltétele, rendes felmondással felmond. Letöltöd a felmondási időt, és leszámoltok.
2015. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azért mentem volna vissza, mert másfél hónapja személyesen tárgyaltunk arról, hogy VISSZAVESZ. Mindent megbeszéltünk, aztán 4 hét múlva derült ki, hogy mégsem hajlandó munkát adni... de ez lényegtelen.

Ha ő mond fel nekem -tehát kirúgnak-, akkor munkanélkülit sem fogok kapni. Új munkahelyet meg egy bölcsis mellett igen nehéz találni.

Azt sem tudom, hogy ha most megszűnne a munkaviszonyom, akkor a gyedet ugyanúgy kapom? Addig és annyit, amit eddig utaltak?

2015. márc. 24. 09:47
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyedet nem befolyásolja a munkaviszonyod megszűnése.

Egyszerűen akkor ne menj vissza, és addig még megvan a munkaviszony (bár nem sokra mész vele így).

Keress mást, én is ezt teszem, mert én meg nem tudok visszamenni a régi helyemre, hiába szeretnék.


Mennyi idős a pici? És jár már bölcsibe?

2015. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
És már a szabadságodat töltöd? Kérted a szülési szabadságot megszakítását? Ha nem, akkor egyszerűen nem kéred, maradsz otthon, munkát keresel.
2015. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Miután megbeszéltem velük, kb. 3 hétig úgy tudtam, hogy a fizetett szabadságomat töltöm. Aztán írtak, hogy mégsem. A főnököm nem írta alá a papírt, amin a fizetetlen szabi megszüntetését kértem.


Igen, jár bölcsibe (amihez kell munkáltatói igazolás, tehát nem jó a munkanélküli segély). Imádja, nagyon szereti!

2015. márc. 24. 09:59
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos simán felmondhat! Ha visszamész dolgozni, tehát megszünteted a fizetés nélküli szabadságod, utána már nem leszel védett, hiába vagy még gyed-en. A gyededet viszont ez nem befolyásolja. De miért ne kapnál munkanélkülit?

Amúgy meg ha így áll a helyzet, akkor inkább ne menj még vissza szerintem, hanem keress közben más munkahelyet.

2015. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom (lehet, hogy rosszul), akkor nem jár munkanélküli segély, ha nem közös felmondással szüntetik meg a jogviszonyt, hanem a munkáltató küld el.
2015. márc. 24. 10:01
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Maradj akkor simán szülési szabadságon, és keress munkát. Esetleg ha már úgy néz ki, hogy lesz, kérd a szülési szabadságod megszüntetést, és visszavételedet. Gondolom úgysem vesz majd vissza, egyezkedhettek,legalább fizessenek neked, hogy eljössz onnan.
2015. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Egyedülálló anya vagyok.
2015. márc. 24. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!