Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kell megigényelnem a...

Mikor kell megigényelnem a csed-et?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok. Dec. 7-re vagyok kiírva. Tudom, hogy lehet már 28 nappal a szülés előtt, de én nem úgy szeretném. Viszont akkor mikor? Ha kijövök a kórházból, az nincs már későn? Vagy egyáltalán mi ennek a folyamata? Sajnos elég keveset tudok, nagyon nem vagyok otthon az ilyen témákban :(
2019. okt. 7. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Onnantól kell igényelni, hogy befekszel a kórházba. Mivel tp addig van. Viszont csak 1-2 héttel hazamenetel után tudod igényelni, mert kellenek hozzá a kicsi papírjai
2019. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
A szülés varhato idopontja előtti 28. naptól igényelheted. Ez esetben nem kéklenek hozza a baba papírjai. Keress inline csed igenylolapot, azt kitöltöd és átadod a munkaltatodnak
2019. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 Leírta hogy nem úgy szeretné
2019. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szülès után akkor tudod igènyelni, ha meglesznek a baba papírjai. Születèsi anyakönyvi kivonat, meg taj kártya. Ez kb. A kicsi 2-3 hetes korában lesznek meg. Vagy ha kimèred az oep-től a TAJ számát, akkor korábban is kèrheted. Viszont a jogosultság kezdetèhez a szülès napját kell írni, onnan kezdve fogod kapni.
2019. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!