Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. gyermekkel vagyok terhes....

2. gyermekkel vagyok terhes. Ez ma derült ki. Az első gyermekem 20 hónapos jelenleg. Milyen juttatasokra számíthatunk a 2. Babánál?

Figyelt kérdés
Kisfiam aki 20 hónapos, most kezdte a bölcsit. 2 éves koráig jár a gyed azaz 2019.decemberig. Utána már csak a családi pótlék 12200Ft és a gyes ami 25000. Nincs munkaviszonyom, nem munkaviszonybol mentem el szülni. Most októbertől szerettem volna kezdeni egy új helyen de ma tudtam meg hogy újra várandós vagyok. Nem terveztük, gyógyszer mellett estem teherbe. Nagyon félek! Albérletben élünk ami nagyon drága, havi 300000 Ft a kiadásunk és félek miből fogunk élni és 2 gyermeket nevelni, el tartani. Iszonyatosan szeretném őt, de nagyon félek az anyagi dolgoktól. 1 gyermekkel el vagyunk úgy ahogy. Nélkülözni nem kell, de a kötelező kiadasokon kívül nem igazán lehet mást megengedni. Éppen elég a pénzünk a hónapra. Ebből kifolyólag sajnos nincs semmi félre tett pénzünk sem. Nézegettem a csok feltételeit de 2 gyermek után kapnánk 2 millió Ft-ot és ahhoz még kéne sok millió önerő hogy vasarolhassunk saját lakást. 2 gyermekkel albérletben nagyon bizonytalan. Rettegek. Azt sem tudom hogy mondjam el a páromnak.... Szegény, ő is ki lesz. Egy abortuszt lelkileg soha nem élnék túl és soha de soha nem akarom azt! Fogalmam sincs mennyi lenne az én "jövedelmem" csed, gyed, stb ha megszulnem a második babát. Valaki volt már ebben a helyzetben? Tudna nekem valaki segíteni, tanácsot adni? 25 éves anyuka

2019. szept. 13. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyest fogsz kapni, mást sajnos nem, nincs munkaviszonyod. Még az sem működne, hogy gyorsan elhelyezkedsz, hiszen nem lenne meg az egy éved.


Ha a kicsi féléves, a párod igényelhet gyed extrát.

2019. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha 6 hónapos korától a férjed menne gyedre (munka mellett), akkor csak az első 6 hónap lesz nagyon nehéz
2019. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg olcsóbb albérlet? Mi most adtuk el a lakásunkat és amíg elkészül a házunk, albérletben fogunk lakni. Meg rezsivel is sokkal kedvezőbb áron, Budapesten, igaz lakótelepen, de nem rossz környéken
2019. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg az első gyermekünk után a párom jogán kapjuk a gyedet. Nem vagyunk házasok még
2019. szept. 13. 15:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos kisvárosban élünk és alig van albérlet. Így is isteni csoda hogy egyáltalán találtuk ezt
2019. szept. 13. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezzel a babával is ő megy GYED-re, az első 6 hónapot meg kibekkelitek valahogy.
2019. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2 M Csokot nem kapsz 2 gyerekre, csak falusi CSOK formájában 2,6 M.

Ha a pici megszületik 2 gyest kapsz, míg a nagy betölti a 3-at, 26.600 csp-t.

Vagy, a kicsi kb. 6 hónapos korától megint apa megy gyedre.

Megoldás lehet a babaváró hitel. Házasodni hétköznap ingyen van. Babaváró hitel, ha férjed jövedelme terhelhető és van 3 év biztosított jogviszonya. 10 millió 20 évre fix. 48 ezer Ft, ha születik gyerek az igénylés után, de ez nálatok már nem olyan nagy gond. Plusz falusi CSOK 2 gyerekre 2,6 M, preferált kistelepülésen ennyiből talán kapsz valamit. 10 M babaváró, 1,3 M plusz mehet vételárba, 1,3 M Ft-ot felújításba kell fektess.

2019. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel a párod van gyeden most is, így esély sincs hogy egyéni vállalkozással vagy más kiskapuval kaphass csedet, gyedet. Neked mindenképp csak gyes járna. Ő tudja megint kérni a gyedet ha jogosult rá.
2019. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!