Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATA (50-es) mellett milyen...

KATA (50-es) mellett milyen kisgyermek "váró" támogatásra vagyok jogosult? Tapasztalatokra, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Idén 2019-ben diplomáztam, de nyelvvizsga hiányában oklevelem van, érdemes megcsinálnom a következő hónapokban (kiírva május), mert magasabb összeget kapunk? A könyvelőm sajnos nem ért ehhez és elég érdekes a stílusa is. Dolgoznék gyerek mellett, mert a férjemre számíthatok és pár nap munkával jó kiegészítést tudok biztosítani a családnak. A kérdéseim, érdemes-e gyorsan megcsinálni a diplomát, milyen összegre számíthatok, mindigis KATA-s voltam? Érdemes megemelni a KATA-t nagyobbra, befolyásol bármit is? Másik kérdésnél láttam tanácsot, hogy az utolsó 120 napban ha megemeli valaki elfogadják, ez reális? Nagyon köszönöm ha segítesz a hozzáértéseddel/tapasztalatoddal. :-)

2019. szept. 23. 15:42
 1/5 A kérdező kommentje:
3 éve lesz februárban, hogy 50-es Kata-s vagyok, ezt kihagytam.
2019. szept. 23. 15:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress másik könyvelőt.
2019. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szülés pillanatától visszaszamolnak 3 hónapot és az azt megelőző bevétel lesz a Csed, gyed alapja. Szóval nem az utolsó fél évet kell megemeltetni. Ha az utolsó hónapokban táppénzre mész azt nem számítják bele, tehát az az időszakot atugorva 3 hónap majd fel évet néznek. KATA vállalkozóként sajna alig kap az ember, szerintem az is jobb ha munkanelkulirol mész szülni.
2019. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*az azt megelőző fel év bevétele
2019. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress jobb könyvelőt. Simán lehet, hogy diplomás gyedre vagy jogosult.

Emelt katát nem érdemes fizetni, mert annyival nem kapsz többet.

2019. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!