Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed jár ha még fizetés...

Gyed jár ha még fizetés nélküli szabin vagyok és családi napközi e járna a gyerekem heti 2-3 napot?

Figyelt kérdés
Meg nem megyek vissza dolgozni csak jövőre kéne, fizetés nélküli szabin vagyok. Kislányom családi napközi e járna heti 2 napot, hogy megnezzuk, hogy tetszik neki ne jövőre dobjam a melyvizbe ha dolgoznom kell. Olvastam, hogy nem jár a Gyed ha akar heti pár napot bölcsibe van a gyerek és nem dolgozom. Valóban így van, tudja valaki pontosan? Koszonom

#családi napközi #GYED #fizetés nélküli szabadsag
2019. okt. 16. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban nem jár.
2019. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben bölcsődébe kerül a gyermek (legyen az akár családi napközi), akkor csak abban az esetben jár a GYED is, ha mellette dolgozunk, keresőtevékenységet látunk el. A szabály pontosan így hangzik: “Nem jár a GYED, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (például bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) helyezték el, kivéve, ha a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést.”


Mit is jelent ez? Amennyiben még nem vették vissza a szülőt, nincs munkahelye, nem szüntette még meg a fizetés nélküli szabadságát és kezdett el újra dolgozni (akár a felhalmozott szabadságát kivenni), akkor arra az időszakra nem jár a GYED, ha közben a gyermeke már bölcsődés. Ide kell érteni azt a pár napot, hetet is, amikor a gyermeket már beszoktatják a bölcsődébe, de még a szülő nem dolgozik

2019. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2019. okt. 17. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!