Réka97824 kérdése:

Hogy járok jobban? Gyed lejárta előtt jön a második baba

Figyelt kérdés
2018.04.27.én született a fiam, 20 nap miatt méltányosságból kaptam meg rá a csedet és gyedet. Most 2019.11.10.re várom a másodikat. Ha jól értelmeztem amiket olvastam eddig akkor úgy éri meg nekem, hogy az első gyerek után járó gyedről lemondok amikor születik a második és az elsőre a gyest a másodikra a csedet megigényelem. Igaz ez? Még annyi hogy a szerződésben szereplő bérem kevesebb mint amennyit kaptam még fizetésként pótlékok miatt, így magasabb volt a csed összege az elsőnél

2019. okt. 25. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondanos a gyedről, amíg 2 éves lesz, jár. Egyszerre több gyerek után lehet kapni ellátásokat. Tehát lehet egyszerre gyedet és csedet, csedet és gyest is kapni.
2019. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt hol olvastad?

( tényleg érdekel)



Nem kell lemondanod.

Jár a 2 ellátás egyszerre.


Milyen 20 nap miatti méltányosság? Annyi hiányzott a 180 naphoz?

2019. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!